1. Strona główna
 2. Pierwsza pomoc
 3. Zestawy
 4. Zestaw do pracy w ogrodzie
Ogrod-D

OGRÓD - ZESTAW NIEZBĘDNY DO PRACY W OGRODZIE

Nie bez powodu osoby posiadające dom, zakładają wokół niego wspaniały ogród, z kolei ci, którzy mieszkają w blokach, chętnie kupują działki. Jaki to powód? Przede wszystkim chęć zapewnienia sobie prywatnego miejsca do wypoczynku i rekreacji. Ogród pełni też funkcję praktyczną, ponieważ możesz w nim uprawiać własne warzywa i owoce. Aby rozkwitał i był przestrzenią, w której po prostu lubisz spędzać czas, musisz go właściwie pielęgnować.

Jak się jednak okazuje, nawet najprostsze prace ogrodowe niosą za sobą ryzyko rozmaitych urazów. Zadrapania, otarcia, skaleczenia, rany cięte i szarpane – choć często nieduże i z pozoru niegroźne, wymagają szybkiej reakcji, czyli dokładnego oczyszczenia i zabezpieczenia właściwym opatrunkiem. Jaki zestaw najlepiej sprawdzi się w czasie prac w ogrodzie?


TYPOWE URAZY W CZASIE PRAC OGRODOWYCH

 • Wiele prac ogrodowych wymaga użycia mniej i bardziej ostrych narzędzi, jak m.in. nożyce, grabie, kopaczka itp. Każdym z tych sprzętów możesz się zranić nie tylko wtedy, gdy ich używasz, ale również w sytuacji, kiedy w roztargnieniu gdzieś je odłożysz i później przez przypadek się na nie natkniesz.

  Nawet jeśli nie doświadczysz klasycznego wejścia na grabie, zawsze możesz się o nie potknąć i w konsekwencji zadrapać czy rozciąć nogę. Nożyce ogrodowe często natomiast „lubią się chować” np. w rabatach kwiatowych czy w krzewach – jeśli tra􀉥sz na ten właściwy, skaleczenie gotowe.

  Równie często do mniejszych czy większych urazów dochodzi m.in. w czasie obcinania gałęzi czy nawet wyrywania chwastów, jeśli nie masz w zwyczaju noszenia specjalnej odzieży i rękawiczek ochronnych.

  Co robić, gdy dojdzie do urazu?


PROFILAKTYKA TO PODSTAWA - ZABEZPIECZ RANĘ!

 • Czasem, pomimo najlepszego przygotowania do pracy w ogrodzie, może zdarzyć się wypadek. Jeśli jest niegroźny, z jego konsekwencjami poradzisz sobie samodzielnie. Jak? Po pierwsze dokładnie oczyść ranę. Umyj ją czystą wodą i zdezynfekuj specjalnym środkiem odkażającym. Następnie dobierz odpowiedni do wielkości, rodzaju i lokalizacji rany opatrunek.

Ogrod-2-D

PRACA W ,,MOKRYCH” WARUNKACH

 • Plastry wodoodporne doskonale sprawdzą się w sytuacji, kiedy pomimo urazu chcesz wrócić do pracy. Wysokiej jakości plaster wodoodporny, jak Wodoodporny MAX od Viscoplast, zabezpieczy ranę np. w czasie prac przy oczku wodnym. Jest wytrzymały, dlatego nie będzie się przesuwał. Świetnie przylega i pozwala skórze oddychać, co jest istotne w procesie gojenia się rany.


RANY W TRUDNYCH MIEJSCACH

 • Kolana, łokcie i tym podobne specyficzne miejsca wymagają specjalnych opatrunków, które bez trudu dostosują się do kształtu ciała i dzięki temu nie będą odpadać. Najlepiej w tej roli wypadną plastry elastyczne, jak Plaster do cięcia Elastyczny od Viscoplast. Jego ogromną zaletą jest to, że zapewnia bezproblemowe poruszanie się. Samodzielnie ustalasz, jaka ilość plastra jest potrzebna do zabezpieczenia rany.


NAJLEPSZA ODPOWIEDŹ NA RANY CIĘTE

 • Po różnego rodzaju ranach ciętych i skaleczeniach, o jakie w ogrodzie nietrudno, częstokroć pozostają nieestetyczne blizny. Nowoczesne paski do bezinwazyjnego zamykania płytkich ran Steri-Strip ograniczą ryzyko powstania dużej blizny i przyspieszą czas gojenia, zapewniając jednocześnie maksimum komfortu.

  Oto Twój niezbędny zestaw opatrunków, który powinien Ci towarzyszyć zawsze, gdy podejmujesz choćby najprostsze prace ogrodowe. Dzięki niemu szybko oraz skutecznie zażegnasz zagrożenie i powrócisz do zaplanowanych obowiązków.


PRODUKTY


DOŁĄCZ DO NAS
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski