1. Strona główna
 2. Pierwsza pomoc
 3. Zestawy
 4. Opatrunki potrzebne na placu zabaw
Plac_zabaw-D

PLAC ZABAW - ZESTAW OPATRUNKÓW DLA RODZICÓW

Każdy rodzic przywiązuje ogromną wagę do kwestii zapewnienia swojemu dziecku maksymalnego bezpieczeństwa i to w każdym momencie jego życia, także podczas zabawy. Wychodząc z maluchem na plac zabaw, troskliwa mama powinna zabrać do piaskownicy nie tylko zabawki, ale i podręczny zestaw pierwszej pomocy. Plastry opatrunkowe przydadzą się w sytuacji, kiedy dziecko skaleczy się lub zadrapie.


S.O.S. KAŻDEJ MAMY

 • Skóra dziecka jest bardzo delikatna, wobec czego nawet podczas kontaktu z mało ostrymi przedmiotami może dojść do jej uszkodzenia. Każda mama musi być przygotowana na tego typu wydarzenia, dlatego w jej torebce przez cały czas powinien znajdować się niewielki zestaw plastrów opatrunkowych, który pozwoli szybko opanować trudną sytuację. Jakie warunki powinny spełniać plastry dla dzieci? Otóż muszą być:

  • hipoalergiczne i bezpieczne dla skóry malucha,

  • miękkie i elastyczne, aby nie krępowały ruchów i nie psuły zabawy,

  • przepuszczające powietrze i parę wodną, żeby nie utrudniały skórze oddychania, a proces gojenia skaleczenia przebiegał bez przeszkód.

  Jakie plastry warto mieć pod ręką? Wygodnym sposobem zaopatrzenie się w plastry bez robienia bałaganu w torebce jest gotowy zestaw, taki jak Mini Apteczka, w którego skład wchodzą delikatne i oddychające plastry do wrażliwej skóry. Ponadto zestaw zawiera plastry wodoodporne, przydatne, jeśli wybierasz się z dzieckiem na odkryty basen lub podczas wyjazdu nad morze. Kiedy planujesz wypoczynek nad wodą, lepiej zresztą zaopatrz się w cały zestaw Viscoplast Wodoodporny. Propozycją stworzoną specjalnie z myślą o dzieciach są kolorowe plasterki z bohaterami ulubionych dziecięcych bajek, jak Kubuś i Przyjaciele (w tym także długi plaster do cięcia) albo Frozen.

Plac_zabaw-D

PIERWSZA POMOC DLA MAŁEGO SPORTOWCA

 • Dla niektórych dzieci wymarzonym scenariuszem na popołudnie jest zabawa w piaskownicy albo na karuzeli. Jednak inne dzieci już od małego są bardzo aktywne. Gdy maluch uczy się jeździć na rowerze czy rolkach albo jest typem, który musi wejść na każde drzewo i wskoczyć na każdy murek, wówczas wiadomo, że nietrudno o upadek i większe otarcie czy nawet rozcięcie skóry. W przypadku niewielkiego rozcięcia skóry sprawdzą się natomiast paski Steri-Strip, które zamykają ranę bez potrzeby zakładania szwów - ważne, żeby przed ich przyklejeniem zapoznać się z instrukcją i postępować zgodnie z zaleceniami.


PLASTRY DLA PŁYWAKÓW

 • Niegroźne upadki czy potknięcia są wpisane w dziecięce zabawy i nie sposób ich uniknąć. Jeśli Twojemu dziecku przydarzy się nieszczęśliwa sytuacja, nie możesz wpadać w panikę, pamiętając że zdenerwowanie udzieli się także jemu.

  Zanim zaczniesz opatrywać ranę, wytłumacz dziecku co i po co będziesz robić. Następnie ranę należy dokładnie obejrzeć i zdezynfekować - w tym celu warto mieć pod ręką ampułkę soli fizjologicznej lub środek do dezynfekcji w sprayu (w przypadku braku takiej możliwości trzeba przemyć skaleczenie czystą wodą). Troskliwa opieka z pewnością uśmierzy ból i szybko pozwoli dziecku powrócić do radosnej zabawy.


PRODUKTY


DOŁĄCZ DO NAS
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski