Wakacje-D

WAKACJE - ZESTAW DLA PODRÓŻUJĄCYCH

Planujesz trekking w Indonezji, naukę kitesurfingu na Rodos, a może wypad w Tatry? Gdziekolwiek się wybierasz, zadbaj o swoje zdrowie i komfort w trakcie urlopu. Oprócz kremu z filtrem UV i wygodnych butów, zapakuj do walizki żel antybakteryjny do rąk, środek dezynfekujący oraz opatrunki i plastry na otarcia skóry, skaleczenia i pęcherze.

Skaleczenie lub bolesne otarcie skóry może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie nawet podczas spaceru brzegiem morza. A jeśli urlop spędzasz aktywnie, prawdopodobieństwo urazu jest jeszcze większe. Aby nie zepsuć sobie wymarzonych wakacji, zabierz do torby podróżnej dobrze skompletowaną apteczkę.


DZIAŁAJ PROFILAKTYCZNIE

  • Jeśli planujesz wspinać się po górach, zabierz ze sobą wiązane buty za kostkę na grubej podeszwie z dobrą amortyzacją i przyczepnością do podłoża. Zmniejszysz ryzyko odcisków i pęcherzy na stopach oraz kontuzji. Podczas długich spacerów po mieście najlepiej sprawdzą się buty z oddychającego materiału. Jeśli nie chcesz, aby po całodziennym marszu Twoje stopy były opuchnięte i obolałe, poproś sprzedawcę w sklepie sportowym o pomoc w dobraniu odpowiedniego obuwia.

    Niestety nie zawsze udaje się uniknąć odparzeń i pęcherzy. Jeśli potra􀉥sz ocenić, gdzie zazwyczaj robią Ci się na stopach bolesne otarcia, przyklej w te miejsca plastry, które zabezpieczą skórę przed uszkodzeniem. Wypróbuj np. piankowe plastry Viscoplast Sportowy Mix z Linii Sport lub żelowe plastry na pęcherze z masą hydrokoloidową, która działa jak poduszeczka ochronna. Plastry hydrożelowe można stosować nie tylko pro􀉥laktycznie. Ich główną właściwością jest to, że świetnie pochłaniają wydzielinę powstającą wewnątrz pęcherza, dzięki czemu rana szybciej się goi.

Wakacje-D

OPATRZ RANĘ

  • Wyjeżdżając w podróż, weź ze sobą podręczną apteczkę, w której zmieścisz środek antybakteryjny oraz plastry i opatrunki różnej wielkości. Możesz wspomóc się gotowymi zestawami od Viscoplast – Mini Apteczką, w której znajdziesz 20 sztuk pięciu rodzajów plastrów w tym wodoodpornych, hipoalergicznych, piankowych, a nawet z kolorowym nadrukiem dla najmłodszych bądź zestawem Turystycznym, zawierającym 24 uniwersalne plastry z opatrunkiem.

    Chodząc po górach lub zwiedzając tajską prowincję, nie zawsze masz możliwość szybkiego przetransportowania się do placówki medycznej, dlatego zapakuj do torby paski do zamykania ran Steri-Strip. Zamkną ranę ciętą niewymagającą zszycia oraz zabezpieczą przed rozejściem się jej brzegów i zmniejszą ryzyko powstania nieestetycznej blizny. Zanim jednak zastosujesz paski, opatrunki lub plastry na uszkodzoną skórę, dobrze ją oczyść i zdezynfekuj, aby zapobiec zakażeniu.


NIE BÓJ SIĘ WODY

  • Nie wyobrażasz sobie wypoczynku bez relaksującej kąpieli w morzu lub basenie? Nie rezygnuj z wakacyjnych przyjemności z powodu gojącej się rany na ciele. Schowaj do apteczki trwałe wodoodporne plastry, które ściśle przylegają do skóry, by skutecznie chronić skaleczenie przed zamoczeniem jak np. Wodoodporny Max z Linii Sport Viscoplast. Półprzepuszczalna folia poliuretanowa pokrywająca plaster szczelnie zabezpiecza ranę przed wodą, a jednocześnie pozwala skórze oddychać, aby stworzyć jej odpowiednie warunki do szybkiego zagojenia się.


PRODUKTY


DOŁĄCZ DO NAS
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski