1. Strona główna
 2. Pierwsza pomoc
 3. Zestawy
 4. Opatrunki na wyprawę
Na_wyprawe-D

NA WYPRAWĘ W GÓRY I SURVIVAL

Piękno związane z górskimi i survivalowymi wyprawami polega między innymi na ich nieprzewidywalności. Mimo wszystko jednak przed wyruszeniem na spotkanie z przygodą dobrze jest przynajmniej w podstawowym stopniu się zabezpieczyć. Podręczny zestaw do pielęgnacji skaleczeń może uchronić Cię przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi i zapewnić właściwy komfort, który pozwoli Ci w pełni czerpać radość ze wszystkich ekstremalnych przeżyć.


PLASTRY DO ZADAŃ SPECJALNYCH

 • Ekstremalne warunki wymagają od nas stosowania ekstremalnych rozwiązań. Planując podróż, w trakcie której wszystko może się zdarzyć, musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Ta zasada dotyczy również plastrów, które zamierzamy ze sobą zabrać.

  • Zaopatrz się w paski do zamykania ran, bo w górach czy na wyprawie survivalowej nietrudno o rozcięcie. Przykładem praktycznego rozwiązania w takich sytuacjach są paski Viscoplast Steri-Strip, które w przypadku niewielkich rozcięć pełnią rolę „szwów”.
  • Bardzo praktyczne rozwiązanie stanowią plastry Viscoplast Tamujące Krwawienie. Ten rodzaj plastrów zawiera specjalne substancje, które w zetknięciu ze skórą tworzą na jej powierzchni „żelowy skrzep”, wspomagając i przyspieszając naturalny proces zasklepiania się rany.
  • Zaopatrz się też w wygodne zestawy, jak Viscoplast Ekstremalny i Sportowy Mix. Plastry wchodzące w ich skład są bardziej sprężyste, zapewniają swobodę ruchów i nie odklejają się od spoconej skóry. Sportowy Mix zawiera dodatkowo plastry wodoodporne.

Na_wyprawe-D
  • W podręcznym zestawie nie może zabraknąć plastrów wodoodpornych. Pogoda bywa kapryśna, szczególnie w górach, dlatego nigdy nie wiadomo, czy za chwilę nie spadnie deszcz - zestaw Wodoodporny Max spełni tutaj swoją rolę.
  • W apteczce survivalowca musi się też zmieścić większy opatrunek na ranę, który będzie barierą dla bakterii i wirusów. Głębsze skaleczenie zawsze wiąże się z ryzykiem infekcji, do której nie można dopuścić, dlatego po odkażeniu rany przyklej na nią opatrunek barierowy Viscoplast Tegaderm +Pad, który stworzy jej optymalne warunki gojenia. Jest wygodnym rozwiązaniem na wyprawę, ponieważ może pozostać na skórze do 4 dni.

  O czym jeszcze pamiętać? Znajdź miejsce na środek dezynfekujący, gazę jałową, bandaż, opaskę elastyczną, chustę trójkątną, środki przeciwbólowe. Apteczka nie może zajmować dużo miejsca, dlatego każdy z elementów jej wyposażenia powinien być dobrze przemyślany.


PRODUKTY


DOŁĄCZ DO NAS
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski