1. Strona główna
 2. Pierwsza pomoc
 3. Zestawy
 4. Podstawowe środki opatrunkowe do kuchni
Domowa_Apteczka-D

DOMOWA APTECZKA - ZESTAW DLA GOTUJĄCYCH

Gotowanie i pieczenie to Twoja pasja? Uwielbiasz testować nowe receptury na pyszne dania? Jeśli tak, pewnie masz świetnie wyposażoną kuchnię – formy i foremki do pieczenia, misy, garnki, deski, zestaw noży… Na długiej liście akcesoriów przydatnych w kuchni powinna też znaleźć się apteczka, bo w kulinarnej gorączce nietrudno o skaleczenie. Zobacz, co powinno się w niej znaleźć.


PIERWSZA POMOC DLA SZEFA KUCHNI

 • Co może przydarzyć się w kuchni miłośnikowi gotowania? Po pierwsze – skaleczenie nożem. Rany cięte na palcach, nawet, jeśli są niewielkie, bywają bardzo bolesne i mocno krwawią, jednak szybka interwencja i skorzystanie z podręcznej apteczki sprawią, że dolegliwości ustaną, a skaleczenie szybko się zagoi. Drugim typowym wypadkiem przy pracy w kuchni jest oparzenie. Intensywne oparzenie, które obejmuje skórę właściwą wymaga pomocy specjalistycznej, jednak oparzenia powierzchowne (I stopnia) możesz spokojnie łagodzić w warunkach domowych. Ważne jednak, żeby zawsze być przygotowanym na tę okoliczność.

  Co powinno znaleźć się w kuchennej apteczce? Postaraj się zaopatrzyć ją w takie produkty, jak:

  • Środek do dezynfekcji – dobrze sprawdzi się sól 􀉥zjologiczna (służy do przemywania ran lub oczu, jeśli znajdą się w nich zanieczyszczenia) i specjalny preparat w sprayu.
  • Jałowe gaziki, bandaż.
  • Małe nożyczki o zaokrąglonych końcach.
  • Profesjonalne plastry i opatrunki, w tym:

  - Opatrunek Viscoplast Tegaderm +Pad – nadaje się do opatrywania ran ostrych czy powierzchownych oparzeń. Jest także wodoodporny, ale jednocześnie pozwala
  skórze oddychać.

  - Wodoodporne plastry z opatrunkiem, jak zestaw Viscoplast Wodoodporny lub Wodoodporny Plus – chronią niewielkie skaleczenia i stanowią barierę dla wody. Prace kuchenne wymagają płukania produktów i częstego mycia rąk, dlatego wodoodporność plastra jest tu warunkiem obowiązkowym.

  - Zestaw plastrów Viscoplast Tamujący Krwawienie – przyda się w przypadku drobnego skaleczenia nożem – po ich nałożeniu krew i inne wydzieliny z rany zamieniają się w „żelowy” skrzep. Czas krwawienia jest skrócony, a Ty możesz wrócić do krojenia ulubionych warzyw na sałatkę.

Domowa_Apteczka-2-D
 • Taki podręczny zestaw pierwszej pomocy przyda się każdemu, kto lubi spędzać czas na gotowaniu i pieczeniu. Drobny wypadek może przecież przydarzyć się zarówno amatorowi, jak i kucharzowi z wieloletnim doświadczeniem. Nie ma sensu psuć sobie przyjemności z gotowania przez niewielkie nacięcie czy oparzenie – tym bardziej, że wszystkie propozycje z powyższej listy z łatwością znajdziesz w aptece.


PRODUKTY


DOŁĄCZ DO NAS
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski