1. Strona główna
  2. Pierwsza pomoc
  3. Zestawy
  4. Opatrunki dla aktywnych i sportowców
Dla_aktywnych-D

DLA AKTYWNYCH / ZESTAW SPORTOWCA

Sport to świetny sposób na poprawę zdrowia i kondycji. Jednak w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego może dojść do sytuacji, które spowodują otarcia skóry, drobne urazy lub skaleczenia. Zadbaj o swój komfort podczas treningu i zaopatrz się w profesjonalne plastry oraz opatrunki przeznaczone dla osób aktywnych.

Według najnowszej piramidy żywienia to właśnie aktywność fizyczna jest podstawą zdrowego stylu życia. Poprawia kondycję i pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak zanim rozpoczniesz trening, sprawdź jak się do niego przygotować.


ZACZNIJ OD ROZGRZEWKI

  • Najważniejszym elementem treningu jest rozgrzewka, która przygotuje organizm do większego wysiłku i zmniejszy ryzyko kontuzji. Przede wszystkim rozgrzej stawy. Jeśli uprawiasz jogging, zacznij od szybkiego marszu. Ćwiczenia na siłowni poprzedź wymachami rąk, wypadami nóg i rozciąganiem. Rozgrzewka powinna trwać od 5 do 10 minut. Pamiętaj, aby rozciągnąć się również po skończonym treningu.


UBIERZ SIĘ WYGODNIE

  • Strój powinien zapewnić Ci pełną swobodę ruchów podczas treningu. Najlepiej sprawdzą się ubrania z oddychającego materiału, dzięki którym unikniesz odparzeń skóry. Jeśli biegasz lub ćwiczysz w plenerze, dostosuj ubranie do pogody i temperatury na zewnątrz. W chłodniejsze dni załóż bieliznę termoaktywną, która zapobiegnie wychłodzeniu organizmu. Podstawą bezpiecznego treningu jest dobrze dobrane obuwie. Buty, w których ćwiczysz powinny być przewiewne i idealnie dopasowane do stopy, aby zapewnić jej jak najlepszą stabilność. Zwróć też uwagę czy podeszwy butów mają dobrą przyczepność oraz amortyzację.

UZUPEŁNIJ APTECZKĘ

  • Nawet profesjonalni sportowcy ulegają mniejszym lub większym kontuzjom w trakcie treningów. I są tak samo narażeni na drobne zranienia i uszkodzenia skóry jak osoby początkujące. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę ze sportem czy ćwiczysz regularnie od lat, przygotuj się na każdą ewentualność. W Twojej apteczce nie powinno zabraknąć plastrów zabezpieczających skórę przed otarciem, a także przed pęcherzami i odciskami na stopach. Nawet najwygodniejsze buty mogą przyczynić się do ich powstania. Zaopatrz się też w środki do oczyszczania i dezynfekcji skaleczeń i otarć skóry. Niezbędne będą też plastry i opatrunki, które skutecznie ochronią ranę przed zanieczyszczeniami i dalszym podrażnieniem zranionej skóry. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas ćwiczeń, wybierz produkty najwyższej jakości jak np. profesjonalne plastry Viscoplast. Zabezpieczą ranę i pozwolą Ci wykonać trening z takim samym zaangażowaniem jak zawsze.

Dla_aktywnych-D

PLASTRY DLA AKTYWNYCH

  • Nie rezygnuj z treningu z powodu otarcia skóry, bolesnego skaleczenia czy pęcherzy na piętach. Profesjonalne plastry zapewnią Ci skuteczną ochronę i komfort nawet podczas intensywnego wysiłku. Aby dobrze zabezpieczyć miejsce urazu, wypróbuj piankowe plastry z zestawu Sportowy Mix marki Viscoplast, które idealnie przylegają do skóry, dzięki czemu chronią ranę przed drobnoustrojami i zanieczyszczeniami. Są elastyczne i sprężyste, więc zapewnią Ci swobodę ruchów w trakcie ćwiczeń. Specjalna pianka dodatkowo ochroni ranę bądź pęcherz na stopie przed uciskiem obuwia.


PLASTRY DLA PŁYWAKÓW

  • Jeśli często chodzisz na basen lub uprawiasz sporty wodne takie jak windsurfing, zaopatrz swoją apteczkę w plastry wodoodporne wysokiej jakości np. w zestaw Wodoodporny Max. Taki plaster ściśle przylega do skóry, by skutecznie chronić skaleczenie przed zamoczeniem. Jest szczelny i nie odkleja się pod wpływem wody, a jednocześnie pozwala skórze oddychać.


PLASTRY DLA PROFESJONALISTÓW

  • Gdy dajesz z siebie wszystko na treningu, nie unikniesz bolesnego otarcia skóry czy skaleczenia. Sięgnij wtedy po elastyczne plastry, które możesz perfekcyjnie dopasować do kształtu ciała. Wybierz te najbardziej trwałe i odporne na pot. Nie będą się odklejać ani przesuwać za każdym razem, gdy zmieniasz ubranie i obuwie bądź trenujesz intensywnie na siłowni, biegasz lub ćwiczysz jogę. Dobrym przykładem są plastry z zestawu Ekstremalny Viscoplast. A jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć poważniejsze uszkodzenie skóry, wypróbuj profesjonalny opatrunek Tegaderm + Pad. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii opatrunek skutecznie wchłania niewielki wysięk z rany oraz stanowi barierę dla wirusów i bakterii. Ponadto jest wodoodporny, oddychający i nie przywiera do rany.


PRODUKTY


DOŁĄCZ DO NAS
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski