1. Suche leczenie ran dzięki włókninie opatrunkowej
Edukacja-Wlokniny-D

WŁÓKNINY OPATRUNKOWE - SUCHE LECZENIE RAN

Każdemu z nas od czasu do czasu zdarzają się rozmaite, nieprzyjemne sytuacje, w wyniku których doświadczamy różnego typu urazów. Wszelkie rany, zarówno skaleczenia, rany cięte i szarpane, jak i oparzenia czy otarcia wymagają natychmiastowego oczyszczenia i zabezpieczenia opatrunkiem. Doskonałą odpowiedzią na wszystkie wyżej wymienione urazy są opatrunki włókninowe Viscoplast.


JAKIE CECHY POSIADA OPATRUNEK WŁÓKNINOWY?

  • Opatrunek włókninowy z warstwą chłonną marki Viscoplast wyróżnia się przede wszystkim dobrymi właściwościami chłonnymi, przepuszczalnością powietrza oraz pary wodnej. Dzięki tym cechom zapewnia on optymalne warunki w procesie gojenia się rany. Istotną zaletą opatrunków włókninowych od Viscoplast jest także brak przywierania do rany. Co to oznacza w praktyce? Podczas zmiany opatrunku (codziennie lub co drugi dzień, w zależności od potrzeb) nie dochodzi do naruszenia rany – zabieg jest prosty i nie powoduje dyskomfortu. To bardzo ważne, zważywszy na to, że gdyby doszło do uszkodzenia, leczenie mogłoby się wydłużyć i skomplikować.

    Dzięki delikatnemu, miękkiemu podłożu, opatrunek zapewnia dużą wygodę. Jest elastyczny, w związku z czym dopasowuje się do powierzchni ciała i dobrze przylega. Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach, dlatego dobranie tego właściwego do wielkości i umiejscowienia rany nie stanowi problemu.

Edukacja-Wlokniny-D

KIEDY SIĘGNĄĆ PO OPATRUNEK WŁÓKNINOWY?

  • Opatrunek ten sprawdzi się zarówno w przypadku ran suchych, jak również tych o skąpym, niewielkim, umiarkowanym i bardziej ob􀉥tym wysięku.
    Częstotliwość zmiany opatrunku należy dostosować do stopnia ob􀉥tości wysięku. Włókniny opatrunkowe można wykorzystać do zabezpieczenia rany
    zarówno w przypadku wymienionych już skaleczeń, oparzeń i otarć, a także w przypadku ran pooperacyjnych oraz po zabiegach.


PRODUKTY


DOŁĄCZ DO NAS
Zmień lokalizację
Polska - polski