1. Polska
 2. Wszystkie produkty 3M
 3. Środki ochrony indywidualnej
 4. Ochrona przed upadkiem
 5. Przestrzeń zamknięta
 6. Żurawiki i maszty
 7. Krótki system żurawika 3M™ DBI-SALA® HC do przestrzeni zamkniętych, CE, 8000118, zielony

Krótki system żurawika 3M™ DBI-SALA® HC do przestrzeni zamkniętych, CE, 8000118, zielony

 • Numer produktu 3M 8000118
 • 3M ID 70804504051

Modułową konstrukcję można rozłożyć na części w celu łatwiejszego transportowania i składowania, a produkt stanowi kompletny system prowadzenia akcji ratunkowych lub prac w przestrzeniach zamkniętych.

Zgodność z normami EN795:2012, EN1496:2006 i CEN/TS 16415:2013

Spełnia wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE w zakresie ręcznych urządzeń podnoszących o udźwigu do 340 kg pod warunkiem korzystania z atestowanych podstaw.

Zobacz więcej szczegółów
Często przeglądane zasoby
Arkusz danych technicznych (PDF, 4MB)

Specyfikacja

Szczegóły

Najważniejsze cechy
 • Modułową konstrukcję można rozłożyć na części w celu łatwiejszego transportowania i składowania, a produkt stanowi kompletny system prowadzenia akcji ratunkowych lub prac w przestrzeniach zamkniętych
 • Zgodność z normami EN795:2012, EN1496:2006 i CEN/TS 16415:2013
 • Spełnia wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE w zakresie ręcznych urządzeń podnoszących o udźwigu do 340 kg pod warunkiem korzystania z atestowanych podstaw
 • Zastępuje produkt o numerze katalogowym 8568000
 • Zastępuje produkt o numerze katalogowym 8568000
 • System zawiera 3-częściową podstawę, 84-centymetrową przedłużkę masztu żurawika oraz krótkie ramię żurawika
 • Regulowany wysięg w zakresie od 36 cm do 71 cm (14 do 28 cali)
 • Regulacja wysokości w przedziale od 180 cm do 228 cm (71 do 90 cali)
 • Maszt żurawika obraca się o 180°
 • Podstawa o regulowanej szerokości z wbudowaną stopą poziomującą i wskaźnikiem
 • Modułowa konstrukcja ułatwia transport i składowanie
 • Malowanie fluorescencyjną zieloną farbą zapewnia bardzo dobrą widoczność
 • Dostępne są również wersje z długim żurawikiem i dużą podstawą

Krótki system żurawika 3M™ DBI-SALA® HC (o dużym udźwigu) do przestrzeni zamkniętych jest wykonany z aluminium, malowany proszkowo oraz ma modułową konstrukcję, która ułatwia transport i składowanie. System jest regulowany, zapewniając elastyczność podczas montażu. Produkt spełnia wymagania norm EN795:2012, CEN/TS 16415:2013 i EN1496:2012 oraz wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE w zakresie przemieszczania materiałów.

Jeżeli potrzebujesz regulowanego systemu wchodzenia do przestrzeni zamkniętych, polecamy krótki system żurawika 3M™ DBI-SALA® HC (o dużym udźwigu) do przestrzeni zamkniętych.   Krótki system żurawika ma konstrukcję modułową, dzięki czemu można go rozłożyć na wiele części łatwych do transportowania i składowania. Wysokość i wysięg ramienia żurawika są regulowane, a do ustalania docelowego położenia służą bolce zaczepowe mocowane na linki z mechanizmem zwijania, który zapobiega przypadkowemu zerwaniu i zaczepieniu. System jest wykonany głównie z aluminium tłoczonego na zamówienie oraz pomalowany proszkowo na dobrze widoczne kolory: zielony i błyszczący czarny. Dzięki nowej konstrukcji regulacja wysokości żurawika trwa dwa razy krócej niż w poprzednich modelach 3M™ DBI-SALA®. Szerokość systemu jest regulowana, zapewniając elastyczność podczas montażu. Docelowe ustawienie blokuje się bolcami zaczepowymi. Podstawa zawiera wbudowane elementy wyrównujące, które ułatwiają montaż, oraz stopę poziomującą i wskaźniki wypoziomowania, które pomagają w prawidłowym ustawieniu. W porównaniu z poprzednimi modelami 3M™ DBI-SALA® ta podstawa zapewnia większy bezpieczny obszar roboczy. Ponadto towarzyszących ramion żurawika można używać przy wszystkich położeniach bolców oraz wyposażeniu (urządzenie SRL/wciągarka) zamontowanym z przodu lub z tyłu. Dostępne są cztery niezależne punkty zakotwienia, a wszystkie zapewniają zgodność z normą EN795:2012 w zakresie ochrony przed spadaniem. Produkt jest w stanie powstrzymać upadek maksymalnie dwóch osób o masie 140 kg każda, zgodnie z normą CEN/TS 16415:2013. Jeśli chodzi o przemieszczanie ładunku o masie do 205 kg, przedłużka spełnia wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE w zakresie urządzeń podnoszących obsługiwanych ręcznie. Gdy trzeba prowadzić prace lub akcję ratunkową w przestrzeni zamkniętej, kluczowe znaczenie ma pewne i sprawne działanie sprzętu. 3M oferuje szeroką linię systemów ratowniczych i ewakuacyjnych, za którymi stoją doświadczenia zbierane podczas dziesięcioleci eksploatacji w terenie. Inżynierowie ds. bezpieczeństwa i szefowie obiektów darzą ogromnym zaufaniem doskonałe jakościowo, wytrzymałe systemy 3M™ DBI-SALA®, które dają gwarancję niezawodnego działania w krytycznych sytuacjach.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym z 3M

Wyślij nam wiadomość

Dziękujemy za zainteresowanie firmą 3M. Aby pomóc nam skutecznie zarządzać Twoim zapytaniem i odpowiedzieć na nie, uprzejmie prosimy o podanie niektórych kluczowych informacji, w tym danych kontaktowych. Podane przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu przez przedstawiciela 3M lub jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, którym możemy udostępnić Twoje dane osobowe zgodnie z polityką prywatności 3M.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Wyślij wiadomość

Dziękujemy za kontakt z 3M

Otrzymaliśmy Państwa wiadomość i obecnie przetwarzamy zapytanie
Jeden z naszych przedstawicieli skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub za pomocą poczt e-mail

An error occurred.