1. Polska
 2. Wszystkie produkty 3M
 3. Mleczka i środki polerskie
 4. Pady polerskie
 5. 3M™ Finesse-It™ futro polerskie (czarne) 76mm

3M™ Finesse-It™ futro polerskie (czarne) 76mm

3M ID 7000000612UPC 00051144851034
 • Umożliwia agresywne skrawanie
 • Gęste, naturalne włosie dopasowuje się do konturów i umożliwia jednolite wykończenie
 • Agresywne skrawanie szybko usuwa utlenienia i rysy, nie powodując nagrzewania się materiału
 • Produkty 3M™ Finesse-It™, 3M™ Perfect-It™, narzędzia
 More...
Zobacz wszystkie szczegóły
Specyfikacja
Forma produktu
Pad polerski
Kolor z przodu
Czarny
Marka
Finesse-it™
Materiał
wełna
Przemysł
AOEM, Przygotowanie powierzchni przed nałożeniem farby
Typ
regularny, wełna
Typ mocowania
Haczyk–pętelka
Wysokość składowania (jednostki metryczne)
20 mm
Szczegóły
 • Umożliwia agresywne skrawanie
 • Gęste, naturalne włosie dopasowuje się do konturów i umożliwia jednolite wykończenie
 • Agresywne skrawanie szybko usuwa utlenienia i rysy, nie powodując nagrzewania się materiału
 • Produkty 3M™ Finesse-It™, 3M™ Perfect-It™, narzędzia
 • Pady w połączeniu z polerką, narzędziem mimośrodowym czy polerką z regulowaną prędkością pozwalają uzyskać pożądane wykończenie

Naturalne futro polerskie 3M™ Finesse-it™ jest wykonane z wyselekcjonowanej owczej skóry, z włosiem przyciętym na długość 20 mm, co umożliwia bardziej agresywne polerowanie niż futra o dłuższym włosiu. Naturalna skóra stanowiąca podkład naszego futra polerskiego mocno utrzymuje każdy włos z osobna, co ogranicza strzępienie się materiału.

Mleczko polerskie 3M™ Finesse-it™ Extra Fine umożliwia polerowanie drewna, oryginalnych części samochodowych oraz powłok stosowanych w przemyśle stoczniowym i lotniczym. W zestawieniu ze środkami polerskimi 3M™, futro błyskawicznie usuwa rysy szlifierskie, ślady utleniania i inne wady powierzchniowe. Wykańczanie futrem może wymagać kolejnego kroku np. gąbką polerską w celu usunięcia mikrouszkodzeń lub hologramów. Pady te wykorzystują system mocowania Hookit™, który umożliwia szybkie mocowanie i usuwanie oraz bezpiecznie utrzymuje futro na narzędziu w trakcie pracy. Można je łatwo i pewnie zamocować na rzep do podkładki (sprzedawana osobno) montowanej na narzędziu obrotowym lub mimośrodowym, czysto i wygodnie usunąć, a także używać ponownie przez cały okres żywotności produktu. Uzyskane wykończenie zależy od rodzaju użytego mleczka, powłoki oraz stosowanych narzędzi. Nasze wełniane futra polerskie są na ogół bardziej agresywne i łatwiejsze do sterowania niż pady piankowe. Dysponują też większą powierzchnią szlifowania dzięki temu, że składają się z tysięcy włókien. Włókna te szlifują szybciej niż pady piankowe - wełna wchłania substancję nabłyszczającą, zapewniając równomierne rozprowadzanie materiału i wymagając od użytkownika mniejszego docisku. Wełniany nawis sprawia, że pad porusza się gładko i dopasowuje do kształtu powierzchni, dzięki czemu łatwiej nim sterować niż padem piankowym. Ze względu na ich skuteczność, futra wełniane nadają się do usuwania rys po szlifowaniu i najlepiej sprawdzają się na polerkach obrotowych. W zależności od rodzaju substancji do nabłyszczania, indywidualnej techniki, składu powłoki oraz użytego narzędzia, wykańczanie z pomocą futra polerskiego może wymagać dodatkowej pracy z użyciem padu gąbkowego i substancji nabłyszczającej, żeby usunąć mikro-wady lub hologramy. Mleczko polerskie 3M™ Finesse-it™ Extra Fine należy do linii mleczek i past polerskich stworzonych do stosowania na oryginalnych częściach samochodowych oraz farbach powtórnego wykańczania. Usuwają wady powierzchniowe i rysy szlifierskie z różnych rodzajów powierzchni malowanych. Produkty 3M Finesse-It™ wchodzą w skład rekomendowanego przez 3M systemu polerskiego w zakresie usuwania wad powierzchniowych z powłok pokrytych lakierem bezbarwnym, drewna lakierowanego, powierzchni litych, żelkotu, powierzchni pokrytych farbą proszkową, farb przemysłowych, akrylu i szkła.