1. Polska
 2. Wszystkie produkty 3M
 3. Kleje, uszczelniacze i podkłady
 4. Kleje strukturalne
 5. Kleje błyskawiczne
 6. Klej cyjanoakrylowy 3M™ Scotch-Weld™ SI1500, 10 x 20 g

Klej cyjanoakrylowy 3M™ Scotch-Weld™ SI1500, 10 x 20 g

 • 3M ID 7100040836

Powierzchnia niewrażliwa na substancje naturalne, skórę, korek i drewno

Wysoka lepkość nie przenosi się do szwów i szczelin

Klej jest idealny do wypełniania szczelin i klejenia na różnych powierzchniach

Zobacz więcej szczegółów
Często przeglądane zasoby
Arkusz danych dotyczących bezpieczeństwa (PDF, 0B)

Szczegóły

Najważniejsze cechy
 • Powierzchnia niewrażliwa na substancje naturalne, skórę, korek i drewno
 • Wysoka lepkość nie przenosi się do szwów i szczelin
 • Klej jest idealny do wypełniania szczelin i klejenia na różnych powierzchniach
 • Formuła niewrażliwa na powierzchnię wymaga niewielkiego przygotowania powierzchni lub przygotowanie nie jest wymagane
 • Jedna kropla zapewnia wytrzymałość na rozciąganie do 19 MPa

Aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom związanym z klejeniem, opracowaliśmy niewrażliwy na powierzchnię klej błyskawiczny 3M™ Scotch-Weld™ SI1500. Jest to klej błyskawiczny o wysokiej lepkości, który łączy szorstkie, porowate, zanieczyszczone i kwaśne podłoża, w tym drewno, tekturę, fornir, tkaniny, korek i skórę. Ten „błyskawiczny klej” jest idealny do wypełniania niewielkich ubytków, a jego szybki czas utwardzania pomaga przyspieszyć procesy

Klej błyskawiczny do wielu rodzajów powierzchni 3M™ Scotch-Weld™ SI1500 to niewrażliwy na powierzchnię cyjanoakrylan. Kleje błyskawiczne do wielu rodzajów powierzchni są idealne do trudnych do sklejenia materiałów i powierzchni. Niektóre powierzchnie, takie jak wybrane rodzaje drewna, mają charakter kwaśny lub zasadowy i uniemożliwiają utwardzanie zwykłego cyjanoakrylanu. Zwykłe cyjanoakrylany utwardzają się w środowisku o neutralnym pH. Nasz produkt w mniejszym stopniu opiera się na wilgotności powierzchni w celu przyspieszenia utwardzania niż standardowe cyjanoakrylany, a nasza formuła o wysokiej lepkości zapewnia doskonałe właściwości wypełniania szczelin. Jego krótki czas utwardzania sprawia, że jest pożądany w szybkich przemysłowych procesach produkcyjnych. Co to są kleje błyskawiczne? Kleje błyskawiczne to formuły na bazie cyjanoakrylanów, które są mocnymi, szybko działającymi klejami do zastosowań przemysłowych i domowych. Zasadniczo są to żywice akrylowe lub inne żywice chemiczne, które szybko polimeryzują w obecności wody (w szczególności jonów wodorotlenowych), tworząc długie, mocne łańcuchy, łączące ze sobą sklejone powierzchnie. Zazwyczaj okres przydatności cyjanoakrylanów jest krótki. Cyjanoakrylan w postaci cieczy składa się z monomerów cząsteczek cyjanoakrylanu. W zależności od zamierzonego zastosowania lub w celu ułatwienia obsługi, klej cyjanoakrylowy można formułować ze składnikiem, takim jak krzemionka koloidalna, aby nadać mu większą lepkość lub postać żelu. Ponieważ obecność wilgoci powoduje wiązanie kleju, ekspozycja na normalny poziom wilgoci w powietrzu powoduje, że w ciągu kilku sekund tworzy się cienka powłoka, co znacznie spowalnia reaktywny proces utwardzania. Z tego powodu cyjanoakrylan należy nakładać w cienkich warstwach, aby zapewnić szybki przebieg reakcji i silne wiązanie w rozsądnym czasie. Kleje błyskawiczne firmy 3M nakłada się bezpośrednio z pojemnika i szybko osiągają wytrzymałość manipulacyjną w temperaturze pokojowej. Pojedyncza kropla na cal kwadratowy kleju błyskawicznego do wielu rodzajów powierzchni 3M™ Scotch-Weld™ SI1500 może łączyć wiele tworzyw sztucznych, gumy, metalu i innych materiałów z wytrzymałością na rozciąganie do 2900 psi.

Cechy charakterystyczne

Zasoby

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym z 3M

Wyślij nam wiadomość

Dziękujemy za zainteresowanie firmą 3M. Aby pomóc nam skutecznie zarządzać Twoim zapytaniem i odpowiedzieć na nie, uprzejmie prosimy o podanie niektórych kluczowych informacji, w tym danych kontaktowych. Podane przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu przez przedstawiciela 3M lub jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, którym możemy udostępnić Twoje dane osobowe zgodnie z polityką prywatności 3M.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Wyślij wiadomość

Dziękujemy za kontakt z 3M

Otrzymaliśmy Państwa wiadomość i obecnie przetwarzamy zapytanie
Jeden z naszych przedstawicieli skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail


Odwiedź naszą platformę z webinariami na temat klejenia i montażu

Uzyskaj najnowsze informacje, praktyczne wskazówki i wiele więcej od wiodących w branży Ekspertów 3M i poszerz swoją wiedzę. Każde webinarium trwa 45 minut.

Poznaj nasze bezpłatne webinaria na żądanie

An error occurred.