Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 

Rozwiązania przyjazne dla środowiska

 • Wsparcie przyjaznych dla środowiska procesów w produkcji pojazdów

  Nasi klienci, lokalne społeczności i firmy muszą stawiać czoła wyzwaniom w obszarze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. 3M opracowuje praktyczne i unikalne rozwiązania, które pozwalają obniżyć zużycie energii i ilość toksycznych emisji, zredukować ilość wykorzystywanych surowców i codziennie poprawiać standard naszego życia.


Lider na polu zrównoważonego rozwoju w branży motoryzacyjnej

 • Lider na polu zrównoważonego rozwoju w branży motoryzacyjnej

  Niezależnie od tego, czy jesteś producentem czy dostawcą działającym w branży motoryzacyjnej, to, czy uda Ci się osiągnąć cele w obszarze zrównoważonego rozwoju będzie zależało od nawiązania współpracy z firmą znaną ze swoich dobrych praktyk w tym zakresie, która oferuje produkty i wiedzę, jakich potrzebujesz, by działać w sposób maksymalnie przyjazny dla środowiska.

  3M słynie z tego, iż wspiera rozwiązania realizujące filozofię zrównoważonego rozwoju i najlepsze praktyki. Z tego tytułu zostaliśmy uhonorowani nagrodą ENERGY STAR Sustained Excellence Award przez sześć lat z rzędu. Zależy nam na ograniczaniu wpływu na środowisko przy jednoczesnym zapewnieniu zadowolenia klientów. Oferujemy kompleksową gamę produktów i zastosowań, które umożliwią:
  • Obniżenie LZO (VOC)
  • Redukcję odpadów i kosztów
  • Oszczędność energii
  • Zwiększenie możliwości ponownego przetwarzania produktów i wydłużenie ich żywotności


 • Sustainability at 3M

  Zrównoważony rozwój w 3M

  Dbałość o środowisko naturalne należy zacząć od siebie. Zaangażowanie 3M na rzecz ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego wywodzi się z naszej silnej wiary w innowacje i etyczne postępowanie. Jesteśmy wierni tej filozofii od dawna, zanim jeszcze termin „zrównoważony rozwój” wszedł do powszechnego użycia w świecie biznesu.

  W 1975 roku wdrożyliśmy naszą inicjatywę ukierunkowaną na zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska – Pollution Prevention Pays – znaną lepiej jako 3P, która miała na celu eliminowanie zanieczyszczenie środowiska u źródła – z produktów i na etapie produkcji. Do chwili obecnej realizacja inicjatywy 3P pozwoliła zredukować zanieczyszczenie o wadze 3,5 mld funtów i przełożyła się na oszczędności sięgające 1,5 mld dolarów. W momencie jej wprowadzania nasze działania były postrzegane jako innowacyjne, ale my po prostu wiedzieliśmy, że jest to kierunek, w jakim należy podążać.

  Obecnie staramy się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, by ograniczać nasz wpływ na środowisko i opracowywać bardziej przyjazne dla środowiska procesy i produkty oferowane lokalnym społecznościom, z którymi współpracujemy, by zapewnić dynamiczny rozwój naszej firmy oraz pozostawić bogatą spuściznę dobrych praktyk, które przyszłe pokolenia będą mogły kontynuować i rozwijać.

  Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju w 3M

  Dowiedz się więcej o naszej inicjatywie 3P


Dołącz do nas
Zmień lokalizację
Polska - polski