Redukcja masy pojazdu

 • Redukcja masy pojazdu dzięki technologii 3M dla branży motoryzacyjnej

  Konsumenci poszukujący nowego samochodu lub ciężarówki często przykładają największą wagę do zużycia paliwa. Z tego względu i w związku z nowymi standardami CAFE obniżanie ciężaru pojazdu stało się głównym celem w branży motoryzacyjnej. Technologie 3M obniżania masy pojazdów ułatwiają osiągnięcie celów w tym obszarze przy jednoczesnej kontroli kosztów i bez szkody dla ich parametrów użytkowych.


zakład produkujący samochody

Dzisiejsi producenci i dostawcy z branży motoryzacyjnej muszą stawić czoła poważnym wyzwaniom

 • close up of person refueling a car

  Niezależnie od tego, czy jesteś producentem czy dostawcą w branży motoryzacyjnej, potrzeby konsumentów i obowiązujące przepisy zmuszają Cię do obniżania masy pojazdu i zwiększania wydajności paliwowej, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałych osiągów i utrzymaniu kosztów produkcji na jak najniższym poziomie.

   

  • Standard CAFE (Corporate Average Fuel Economy) 2025 (CAFE) wynosi 54.5 MPG dla samochodów osobowych i ciężarowych w Stanach Zjednoczonych
  • Producenci potrzebują rozwiązań, które umożliwią im redukcję masy pojazdów hybrydowych i elektrycznych, by zapewnić ich maksymalną wydajność i zasięg
  • Obniżenie masy musi iść w parze z uzyskaniem doskonałych osiągów i utrzymaniem ceny na akceptowalnym dla konsumentów poziomie

   

  Rozwiązania 3M służące obniżaniu ciężaru pojazdów są bardziej wytrzymałe, lżejsze i szybsze w implementacji. Pomagają w ograniczeniu zużycia paliwa i zwiększenia zasięgu.


Dział Motoryzacyjny 3M dedykowany OEM - rozwiązania bardziej wytrzymałe, lżejsze i szybsze w implementacji

Obejrzyj film pokazujący, w jaki sposób produkty 3M obniżają masę pojazdów, a jednocześnie dostarczają bardziej wytrzymałych i szybszych rozwiązań, korzystnych dla Ciebie i Twoich klientów. Film przedstawia kleje strukturalne, mikrosfery szklane, klejącą akrylową taśmę piankową, rzepy przemysłowe, izolację akustyczną i rozwiązania do zarządzania oświetleniem.


Badanie dotyczące obniżania ciężaru pojazdów wskazuje główne trendy technologiczne

 • car schematic

  Jeśli pracujesz w dziale rozwoju produktu, na pewno zależy Ci na obniżeniu ich masy własnej. Kwestia ta będzie zyskiwała na znaczeniu w najbliższej przyszłości, jak dowodzi badanie online przeprowadzone w 2012 roku wśród członków Stowarzyszenia Inżynierów Motoryzacji (SAE) przez Signet Research dla 3M i międzynarodowego magazynu wydawanego przez SAE. Poniżej prezentujemy trendy technologiczne, które zdaniem respondentów będą miały największy wpływ na osiągnięcie celów związanych z wydajnością paliwową przez producentów pojazdów.


Powiązane produkty


Materiały

 • acrylic foam seal tapes
  Mniej części metalowych i niższa masa pojazdu przy użyciu uszczelek montowanych klejącą taśmą z pianki akrylowej

  Metalowe mocowania uszczelek stosowane w drzwiach i bagażniku pojazdów znacząco zwiększają masę całkowitą pojazdu. Obecnie istnieje nowy sposób mocowania uszczelek do kołnierza. System taśm 3M redukuje masę na trzy sposoby:

   

   

  • Eliminując metal z profilu
  • Umożliwiając zmniejszenie wymiarów kołnierza wokół otworu nadwozia
  • Pozwalając na zastosowanie cieńszych stalowych lub aluminiowych elementów karoserii

   

 • 3M Glass Bubbles in a proprietary
  Przykładowe zastosowanie: obniżanie ciężaru części z tworzyw sztucznych

  Międzynarodowy dostawca elementów wykończeniowych z tworzyw sztucznych do wnętrza pojazdów stanął przed poważnym dylematem: w jakiś sposób obniżyć masę produktu, zachowując jednocześnie jego doskonałe działanie mechaniczne i walory estetyczne. Poznaj szczegóły współpracy Hanil E-Hwa i 3M mającej na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, dzięki zmniejszeniu masy głównego komponentu o 5-13% poprzez zastąpienie tradycyjnego wypełniacza talkowego mikrosferami szklanymi 3M w zastrzeżonym prawnie związku polipropylenowym.

Dołącz do nas
Zmień lokalizację
Polska - polski