Mycie precyzyjne środkami na bazie rozpuszczalników i do odtłuszczania w oparach

Zobacz wszystkie produkty
 • Wybór właściwego środka do mycia precyzyjnego i odtłuszczania w oparach nie jest taki prosty. Dziś rezygnujemy z tradycyjnych zakupów, kupujemy produkty, które stanowią ucieleśnienie wizji i wartości firmy, zobowiązania do zapewnienia jakości, realizacji pasji i spełnienia poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo pracowników, a także wypełnienie misji, jaką jest pozostawienie bezpiecznej ziemi przyszłym pokoleniom.

  Zaczyna się od badań chemicznych, których wyniki zoptymalizują realizację tych wartości. Dla producentów, którzy potrzebują środka czyszczącego do płytek drukowanych, środka odtłuszczającego do silnika elektrycznego lub środka czyszczącego do innych precyzyjnych części, skuteczność jest tak samo istotna, jak bezpieczeństwo pracowników. Nowe przepisy, bardziej rygorystyczne specyfikacje i inicjatywy ekologiczne wpływają na wybór zamiennika dla trichloroetylenu (TCE), znalezienie alternatywy dla bromku n-propylu (nPB) czy innej możliwości dla wodorofluorowęglowodorów (HFC) i chlorowodorofluorowęglowodorów (HCFC). Nasze płyny do zastosowań inżynieryjnych 3M™ Novec™ spełnią oczekiwania użytkowników poszukujących środków czyszczących na bazie rozpuszczalników oraz środków do odtłuszczania w oparach, służąc jednocześnie wyższym celom. Jeżeli nam pozwolisz, sprawimy, że czyszczenie w Twojej firmie będzie doskonałe.

Maksymalne zbliżenie implantów ortopedycznych i części zanurzonych w koszu do odtłuszczania w oparach ponad bulgoczącym płynem Novec 73DE
Czystość bez kompromisów

Wartość inteligentnego, bezpiecznego czyszczenia

Wybrany przez Ciebie środek czyszczący na bazie rozpuszczalników będzie mieć wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników. Ochrona ich to nie tylko wymóg narzucony przez prawo, jest to obowiązek, który większość organizacji traktuje bardzo poważnie. Udowodnij swoje zaangażowanie i wybierz płyny do zastosowań inżynieryjnych 3M Novec do czyszczenia na bazie rozpuszczalników oraz do odtłuszczania w oparach. Bądź spokojny i zaufaj niskiej szkodliwości, niepalności i wysokiemu marginesowi bezpieczeństwa.

Pobierz ulotkę nt. czyszczenia środkami na bazie rozpuszczalników i odtłuszczania w oparach (PDF, 1,16 MB) Strzałka

 • Naukowiec, technik i biznesmen w czasie spotkania w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym
  Stosowanie Novec jako zamiennika dla bromku n-propylu, chlorku metylenu czy perchloroetylenu

  Mając na uwadze istotną szkodliwość substancji i większą restrykcyjność przepisów w zakresie stosowania bromku n-propylu (zwanego także nPB czy 1-BP), chlorku metylenu czy perchloroetylenu (Perc), wielu inżynierów poszukuje bardziej bezpiecznych i równie skutecznych alternatyw.

  W przeciwieństwie do ww. związków, płyny 3M Novec zapewniają:

  • wysoki stopień bezpieczeństwa pracowników,
  • większą skuteczność czyszczenia,
  • mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne
 • Młoda kobieta-naukowiec i starszy mężczyzna-naukowiec ubrani w fartuchy, badający sprzęt
  Stosowanie Novec jako zamiennika dla trichloroetylenu

  Rozważni producenci zastanawiają się nad dalszym stosowaniem trichloroetylenu (TCE), który został sklasyfikowany jako substancja rakotwórcza kategorii 2. Jeżeli poszukujesz zamiennika dla TCE, aby ochronić swoich pracowników i nie tracić na skuteczności, doskonałym rozwiązaniem będzie stosowanie płynów do zastosowań inżynieryjnych 3M™ Novec™.

  Płyny 3M Novec:

  • nie są objęte regulacjami dotyczącymi redukcji produkcji i zużycia,
  • charakteryzują się wyższym marginesem bezpieczeństwa pracowników,
  • są skuteczne, wymagają minimum konserwacji,
  • ich oddziaływanie na środowisko naturalne jest niewielkie
 • Zdjęcie powierzchni ziemi o wschodzie słońca, wykonane z kosmosu
  Stosowanie Novec jako zamiennika dla wodorofluorowęglowodorów (HFC)

  Rozporządzenie w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, wprowadzone w roku 2006 i poprawione w roku 2014 stanowi obecnie istotne źródło prawa w zakresie eliminowania fluorowanych gazów cieplarnianych, w tym gazów HFC.

  Na szczęście istnieją sprawdzone alternatywy, dlatego firmy mogą stosować środki o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego.

  Płyny 3M Novec:

  • nie podlegają regulacjom w sprawie redukcji lub eliminacji produkcji i zużycia,
  • charakteryzują się niewielkim wpływem na środowisko naturalne (zerowy potencjał niszczenia warstwy ozonowej i niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego),
  • zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa pracownikom.
 • Maksymalne zbliżenie kropli wody wpadającej do basenu, powodującej powstanie fal na jego powierzchni
  Potężna alternatywa dla czyszczenia wodnego

  Systemy czyszczenia wodnego wykorzystywane powszechnie w różnych branżach mają ekologiczną przewagę nad starymi systemami opartymi na rozpuszczalnikach niszczących warstwę ozonową. Jednakże osiągnięcia technologiczne i wprowadzenie przyjaznych dla środowiska rozwiązań do czyszczenia, takich jak płyny do zastosowań inżynieryjnych 3M Novec, umożliwiają producentom czerpanie korzyści bez konieczności angażowania większych, bardziej złożonych i energochłonnych rozwiązań.

  Płyny 3M Novec zapewniają:

  • większą skuteczność czyszczenia,
  • krótsze cykle czyszczenia i schnięcia,
  • niższy łączny koszt posiadania,
  • mniejsze zużycie energii,
  • mniejsze zużycie sprzętu

Z jakimi wyzwaniami w zakresie czyszczenia możemy pomóc Ci się uporać?

 • Zbliżenie białych betonowych kolumn z przodu budynku
  Przestrzeganie przepisów

  W miarę poszukiwania metod budowania lepszej, zdrowszej przyszłości, zmieniają się i ewoluują przepisy dotyczące ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracowników. Kierując się wymogiem zastosowania zamiennika bromku n-propylu (nPB), trichloroetylenu (TCE), wodorofluorowęglowodorów (HFC), chlorku metylenu i perchloroetylenu (Perc), wielu inżynierów zwraca się ku bezpiecznym i ekologicznym środkom czyszczącym na bazie rozpuszczalników, takim jak płyny do zastosowań inżynieryjnych 3M™ Novec™.

 • Zbliżenie czystych nakrętek w koszu do odtłuszczania w oparach nad płynem Novec
  Większa skuteczność czyszczenia

  Reputacja Twojej firmy jako stawiającej na jakość zależy od skuteczności procesu czyszczenia. Jeżeli niedokładne czyszczenie stosowanym aktualnie środkiem odbija się niekorzystnie na Twoją działalność lub jeżeli zmiany dotyczące produktu wymagają nowych rozwiązań czyszczących, rozważ zakup płynów do zastosowań inżynieryjnych 3M Novec. Płyny Novec wyróżniają się skutecznością w zakresie czyszczenia płytek drukowanych, sprzętu medycznego i elektrycznego oraz usuwania olejów chłodząco-smarujących.

 • Wysoka, zielona trawa na tle błękitnego nieba, na którym widać białe chmury i słońce
  Stawiamy na ekologię.

  Przyjazne dla środowiska środki 3M Novec do czyszczenia i odtłuszczania w oparach to doskonała alternatywa, charakteryzująca się niskim potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego oraz zerowym potencjałem niszczenia warstwy ozonowej. Włączając płyny do zastosowań inżynieryjnych 3M Novec do swojego systemu pracy, dokonujesz wyboru, który wpłynie pozytywnie na Twoją reputację, pozwoli Ci nadążyć za zmieniającymi się przepisami w zakresie ochrony środowiska i pomoże zapobiegać pogarszaniu stanu świata, w którym wszyscy żyjemy.

 • Butelka z brązowego szkła o pojemności 1 galona, wypełniona płynem 3M Novec 73DE
  Zwiększamy możliwości czyszczące

  Rozwój działalności to doskonała okazja do dokonania świadomego wyboru środka czyszczącego na bazie rozpuszczalników czy rozwiązania do odtłuszczania w oparach. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad nowym produktem, czy rozwijasz istniejącą linię, płyny 3M Novec będą Ci służyć przez długi czas, bez kompromisów co do skuteczności czy bezpieczeństwa.


Ważne informacje i nowości nt 3M Novec - mycie precyzyjne środkami na bazie rozpuszczalników i do odtłuszczania w oparach

Zobacz wszystkie ważne informacje i nowości

Ważne informacje i nowości nt 3M Novec - mycie precyzyjne środkami na bazie rozpuszczalników i do odtłuszczania w oparach

Zobacz wszystkie ważne informacje i nowości

Produkty według kompatybilności i mocy czyszczącej

Sprawdź, które szczególne cechy i możliwości płynów do zastosowań inżynieryjnych 3M Novec spełniają Twoje potrzeby. Z łatwością wybierzesz rozwiązanie charakteryzujące się odpowiednią temperaturą wrzenia, mocą czyszczącą, czasem schnięcia i ciśnieniem pary.


Przedstawiamy płyn do zastosowań inżynieryjnych 3M™ Novec™ 73DE.

 • Kosz do odtłuszczania w oparach z częściami elektronicznymi nad płynem Novec 73DE

  Płyn 3M Novec 73DE został stworzony jako bezpieczny i skuteczny zamiennik toksycznych rozpuszczalników, takich jak nPB, chlorek metylenu czy perchloroetylen. Wyróżnia go wysoki margines bezpieczeństwa w zakresie przemysłowego odtłuszczania w oparach i czyszczenia zanurzeniowego. Posiada istotne właściwości rozpuszczające, obniża napięcie powierzchniowe, jest niepalny i stabilny. Oszczędzaj czas i pieniądze, skracając czas trwania procesu, zmniejszając zużycie energii oraz zwiększając wydajność, szczególnie w przypadku złożonych części składających się z drobnych detali. Najmłodszy członek rodziny Novec – płyn Novec 73DE to dowód na nasze przywiązanie do wprowadzania innowacji, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się potrzebom naszych Klientów.


Wybierz 3M Novec, zdobądź doświadczenie i partnerów do współpracy.

Dysponujemy wiedzą i możliwościami, których wykorzystanie przyczyni się do Twojego sukcesu.

 • Szerokie ujęcie naukowców różnej płci, pracujących w laboratorium
  • Światowa skala i wiedza ekspertów
   Ponieważ prowadzimy działalność i jesteśmy obecni na całym świecie, możemy zapewnić Ci wsparcie w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu.
  • Światowej klasy innowacyjność
   Pracujemy nad przełomowymi projektami, aby pomagać Ci odegrać istotną rolę w branży i pozostawić pozytywny ślad w historii. Nasi ludzie rozumieją, jak wyjść naprzeciw potrzebom realnego świata. Pozwól nam sprawić, aby to potężne połączenie działało na Twoją korzyść.
  • Kompletne rozumienie działalności
   Twoja firma funkcjonuje w złożonym środowisku, na które wpływ mają przepisy administracyjne, wymogi w zakresie bezpieczeństwa, cele biznesowe i techniczna precyzja. Eksperci 3M Novec wiedzą, jak pomóc Ci w osiąganiu założonych celów.
  • Sukces w różnych branżach
   Od elektroniki i produkcji przemysłowej do lotnictwa i urządzeń medycznych, produkty 3M Novec stosowane są w bardzo wielu różnych branżach. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak nasze produkty sprawdziły się w Twojej branży.
  • Gotowość dołożenia dodatkowych starań, abyś odniósł sukces
   Nasz zespół doświadczonych fachowców pomoże Ci zorientować się w szczegółach dotyczących procesu czyszczenia lub zamiennika dla środka czyszczącego, udostępniając:
   • wyniki badań próbek z laboratorium,
   • wyniki testów i dane od naszych ekspertów,
   • próbki i udzielając pomocy przy wykonywaniu badań,
   • oferując porady eksperckie i informacje o innowacyjnych pomysłach

Skontaktuj się z nami, jeżeli masz pytania dotyczące czyszczenia środkami na bazie rozpuszczalników lub odtłuszczania w oparach lub jeśli chciałbyś otrzymać próbki lub wyniki badań.

Nasz zespół składający się z inżynierów, naukowców i ekspertów odpowiada na pytania i zapewnia globalne wsparcie, w tym dostęp do próbek, danych i pomoc w badaniach. Skontaktuj się z nami już dziś.


Prezentowane materiały i narzędzia