• share

  Niech Dzień Ziemi będzie w tym roku wielkim dniem!

  kwietnia 22, 2017
  share

  • Oto Dzień Ziemi – Dziękujemy Wam za wasze wybory!

   Obchodzimy dziś 47. Dzień Ziemi. Jest to doskonały moment, aby zastanowić się, jaki pozytywny wpływ na środowisko naturalne mają nasze działania oraz podjąć na nowo zobowiązanie do dbania o zieloną przyszłość. Codzienne decyzje biznesowe mogą stać się rutynowe, ale wybierając produkty bezpieczne dla środowiska zamiast tych, które powodują globalne ocieplenie klimatu, pomagamy chronić naszą planetę w niewyobrażalny sposób.

   Zastosowanie do gaszenia pożarów
   Mogłeś słyszeć, że dzięki wymianie powodujących globalne ocieplenie wodorofluorowęglowodorów (HFC), takich jak FM-200® (HFC-227ea) firmy Chemours, na środek gaśniczy 3M™ Novec™ można zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) w trakcie gaszenia pożarów o ponad 99 procent. Robi wrażenie, ale co to właściwie oznacza?

   Typowa instalacja tysiącfuntowa, wykorzystująca zamiast FM-200® czysty środek o niewielkim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego, taki jak Novec 1230, może zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 1 183 ton metrycznych (równoważnik CO2). Zgodnie z Kalkulatorem Równoważników Emisji Gazów Cieplarnianych Amerykańskiej Agencji ds. Ochrony Środowiska łączna wartość takiej emisji odpowiada:
    

   • 2 835 386 milom (4 563 111 km) przejechanym przez przeciętny samochód osobowy (emisje GHG),
   • lub zużyciu prądu elektrycznego przez 175 gospodarstw domowych w ciągu jednego roku (emisje CO2).

   A to tylko jedna instalacja. A jak wygląda potencjalny wpływ naszych decyzji na środowisko naturalne przez lata funkcjonowania takich instalacji?

   Przez ponad 15 lat instalacja systemów wykorzystujących płyn Novec 1230 zamiast gazów HFC umożliwiła redukcję o ponad 50 milionów ton metrycznych CO2 w skali wszystkich systemów gaszenia pożarów na świecie. Stanowi to równowartość emisji z.

   • ponad 115 milionów baryłek (18 mld litrów) zużytej ropy naftowej (emisje CO2).
   • lub ponad 5 miliardów galonów (19 miliardów litrów) zużytej benzyny (emisje CO2).

   Możemy być z tego dumni!

   Do czyszczenia środkami na bazie rozpuszczalników i odtłuszczania w oparach
   Wybór płynów do zastosowań inżynieryjnych 3M™ Novec™ do czyszczenia i odtłuszczania w oparach to wybór przyjazny dla środowiska w porównaniu do płynów specjalistycznych Vertel™ XF firmy Chemours, które zawierają gaz HFC-4310mee o wysokim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Zgodnie z Kalkulatorem Równoważników Emisji Gazów Cieplarnianych EPA tylko 100 funtów HFC-4310mee może przekładać się na emisję do 74,4 ton metrycznych GHG (odpowiednika CO2), równych:
    

   • 178 285 milom (286 921 km)przejechanym przez przeciętny samochód osobowy (emisje GHG),
   • lub 172 baryłkom (27 tysiącom litrów) zużytej ropy (emisje CO2).

   W porównaniu do 100 funtów płynu do zastosowań inżynieryjnych 3M™ Novec™ 7100 o niskim wpływie na globalne ocieplenie, można zaoszczędzić 50 ton metrycznych CO2 typowych dla emisji GHG.

   Razem, podejmując każdą decyzję o zakupie czystego środka i rozpuszczalnika, możemy oddziaływać pozytywnie na środowisko i na naszą przyszłość.

   Wypróbuj Kalkulator Równoważników Emisji Gazów Cieplarnianych EPA i odwiedź stronę 3M Novec, aby dowiedzieć się, dlaczego warto postawić na produkty przyjazne środowisku.

   ©3M 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   3M i Novec to znaki towarowe firmy 3M.
   FM-200 i Vertrel to znaki towarowe firmy Chemours.
   Wszystkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność odpowiednich właścicieli.

Zapisz się i miej dostęp do ważnych informacji nt. 3M Novec

Dowiaduj się, co nowego w branży z wiadomości wysyłanych bezpośrednio na Twój adres przez ekspertów ds. pożarnictwa, środków czyszczących na bazie rozpuszczalników i receptur.