• share

  Poprawka z Kigali uzasadnia redukcję produkcji i zużycia gazów HFC na mocy Protokołu Montrealskiego.

  lutego 21, 2017
  share

  • W związku z nieustannie zmieniającymi się warunkami regulacyjnymi i politycznymi trudno nadążyć za aktualnymi zmianami dotyczącymi ograniczania produkcji i zużycia wodorofluorowęglowodorów (HFC) na mocy Protokołu Montrealskiego. Pod koniec zeszłego roku, w czasie 28. Spotkania Stron Protokołu Montrealskiego w Kigali, Rwanda, prawie 200 krajów zatwierdziło harmonogram ograniczania produkcji i zużycia gazów HFC, mających potencjał tworzenia efektu cieplarnianego. Tak zwana Poprawka z Kigali jasno definiuje międzynarodowe porozumienie w sprawie kierunków ograniczania produkcji i zużycia gazów HFC.

   Arkusz Informacyjny Poprawki z Kigali autorstwa UNEP (PDF, 1,02 MB) zawiera ogólne podsumowanie procesu zmniejszania produkcji i zużycia gazów HFC, stanowiąc istotne źródło informacji dla specjalistów ds. pożarnictwa oraz użytkowników końcowych, rezygnujących z tradycyjnych gazów HFC powodujących globalne ocieplenie, takich jak FM-200™ czy ECARO-25®.

   Pobierz Arkusz Informacyjny Poprawki z Kigali autorstwa UNEP (PDF, 1,02 MB).

   Ostatnie działania Stron Protokołu Montrealskiego udowodniły, że nadszedł kres gazów HFC, które mają potencjał tworzenia efektu cieplarnianego oraz że branże na świecie zastosowały już alternatywne, bardziej bezpieczne dla środowiska rozwiązania. W obszarze gaszenia pożarów istnieją faktyczne, skuteczne alternatywy, dostępne już dziś, takie jak środek gaśniczy 3M™ Novec™ 1230, którego potencjał tworzenia efektu cieplarnianego jest niższy niż 1. Oznacza to, że zamieniając gaz HFC na płyn Novec 1230, emisję gazów cieplarnianych w czasie gaszenia pożaru można ograniczyć o ponad 99 procent.

   Nie wszystkie środki są jednak takie same. Dowiedz się, jak płyn 3M Novec 1230 wypada w porównaniu z FM-200™ (PDF, 173,97 KB) i ECARO-25® (PDF, 177,12 KB).

   ©3M 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   3M i Novec to znaki towarowe firmy 3M.
   FM-200 to znak towarowy firmy Chemours.
   ECARO to znak towarowy spółki Fike.
   Wszystkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność odpowiednich firm.

Zapisz się i miej dostęp do ważnych informacji nt. 3M Novec

Dowiaduj się, co nowego w branży z wiadomości wysyłanych bezpośrednio na Twój adres przez ekspertów ds. pożarnictwa, środków czyszczących na bazie rozpuszczalników i receptur.