O 3M™ Novec™

 • 3M wykorzystuje osiągnięcia naukowe, aby podnosić jakość życia i wspierać firmy. Jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, jakość produktów, wpływ procesów produkcyjnych na środowisko naturalne oraz o ochronę krytycznej infrastruktury, aktywów i danych, nieustannie poszukujemy coraz lepszych, bardziej bezpiecznych i odpowiedzialnych rozwiązań. Tworzymy płyny do zastosowań inżynieryjnych 3M Novec, stawiając sobie za cel proponowanie środków, które czyszczą, chłodzą, powlekają powłoką i ochronią skutecznie i bezpiecznie, minimalizując jednocześnie wpływ na środowisko naturalne, w którym żyjemy.

Oświetlone budynki w mieście na tle fioletowego nieba
Inteligentne. Bezpieczne. Przyjazne dla środowiska.

Skuteczność bez kompromisów

Osiągnięcia naukowe, które leżą u podstaw pracy nad produktami Novec, mogą wydać się naszym Klientom „nie z tej ziemi"! Nie uznajemy kompromisów w zakresie skuteczności, bezpieczeństwa i ekologii. Nasze produkty tworzone są ze szczególną troską o zachowanie tej równowagi przez ekspertów, którzy wiedzą, czego oczekują Klienci. Naszym zamiarem jest pomaganie Klientom w osiąganiu ich technicznych celów, przy jednoczesnym wspieraniu realizacji ich misji i wartości. Wybierz 3M Novec, a nie będziesz musiał wybierać pomiędzy dobrem swojej firmy a dobrem pracowników, świata i wszechświata...

 • Kobieta-naukowiec w okularach ochronnych, trzymająca trójwymiarowy model cząsteczki
  Inteligentne

  Opracowaliśmy bogatą gamę produktów, które sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach, a jednocześnie pozytywnie wpływają na funkcjonowanie firmy oraz budowanie jej renomy jako lidera w dziedzinie jakości.

 • Naukowcy w czystych fartuchach pracujący na tabletach w trakcie eksperymentu laboratoryjnego
  Bezpieczne

  Poważnie podchodzimy do obowiązku dostarczania niezawodnych rozwiązań, które nie wymagają od Klientów dokonywania wyboru pomiędzy skutecznością a zdrowiem pracowników.

 • Zdjęcie panoramy Sydney od strony oceanu
  Przyjazne dla środowiska

  Pozostaw coś po sobie, pokaż swoją więź z ziemią, wybierając rozwiązanie, którego opracowanie podytkowała troska o środowisko naturalne. Wszystkie podukty Novec mają zerowy potencjał niszczenia warstwy ozonowej i niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego. Nie podlegają regulacjom, które doprowadzą do wycofania ich z produkcji, dlatego stanowią długoterminowe rozwiązanie pomagające w urzeczywistnianiu wizji zielonego, bardziej ekologicznego świata.


Zastosowania i produkty 3M Novec


Prezentowane materiały i narzędzia

Zobacz wszystkie materiały i narzędzia.

Ważne informacje i nowości 3M Novec

Zobacz wszystkie ważne informacje i nowości

Przeczytaj spostrzeżenia i komentarze dotyczące nowości istotnych dla Twojej działalności, przygotowane przez ekspertów 3M Novec w dziedzienie gaszenia pożarów, czyszczenia środkami na bazie rozpuszczalników, rozpuszczalników nośnych i usuwania smarów, a także pokrywania powłoką części elektronicznych. Bądź na bieżąco, zapisz się i otrzymuj najnowsze informacje.

 • kwietnia 30, 2021

  Webinar: Safe, sustainable, and reliable cleaning for Aerospace

  You can learn about the technical and economic advantages of cleaning with 3M™ Novec™ Engineered Fluids in the Aerospace Industry in our new webinar. Regesiter today!

  kwietnia 30, 2021
 • marca 26, 2021

  Webinar: 3M Novec 1230 Fire Protection Fluid

  Learn at our webinar "There is only one 3M™ Novec™ 1230 Fire Protection Fluid" how fire extinguishing with a clean agent work.

  marca 26, 2021
 • marca 08, 2021

  Webinar: Efficent cleaning process of MedTech devices

  ​Join our webinar "3M™ Novec™ for efficient and sustainable cleaning processes" to learn why cycle times as well as drying, solvent consumption and emissions are significantly optimised.

  marca 08, 2021
 • sierpnia 20, 2020

  Kompatybilność Płynów Inżynieryjnych 3M™ Novec™ z tlenem

  "W obliczu kryzysu zdrowotnego spowodowanego przez wirus Covid-19, firmy rozwijają i usprawniają produkcję respiratorów ułatwiających oddychanie. Tutaj dowiesz się więcej jak płyny inżynieryjne 3M Novec zapewniają bezpieczeństwa i skuteczność procesu czyszczenia i dezynfekcji różnych urządzeń tlenowych.

  sierpnia 20, 2020

Ważne informacje i nowości 3M Novec

Zobacz wszystkie ważne informacje i nowości

Przeczytaj spostrzeżenia i komentarze dotyczące nowości istotnych dla Twojej działalności, przygotowane przez ekspertów 3M Novec w dziedzienie gaszenia pożarów, czyszczenia środkami na bazie rozpuszczalników, rozpuszczalników nośnych i usuwania smarów, a także pokrywania powłoką części elektronicznych. Bądź na bieżąco, zapisz się i otrzymuj najnowsze informacje.


Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o produktach 3M Novec.

Nasz zespół składający się z inżynierów, naukowców i innych ekspertów odpowie na Twoje pytania i zaproponuje globalne wsparcie, jakiego potrzebujesz.