Ochrona indywidualna w warsztatach blacharsko-lakierniczych

Ochrona indywidualna w warsztatach blacharsko-lakierniczych

 • W 3M nie uznajemy bezpieczeństwa za pewnik. Chodzi o zdrowie i dobro pracowników. Dlatego też, współpracując z wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa, partnerami i klientami, nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby pomóc w zapewnianiu bezpiecznego środowiska dla Twoich pracowników: skutecznie, efektywnie i ekonomicznie.

  Ochrona indywidualna przed potencjalnie szkodliwymi substancjami do lakierowania natryskowego, odkurzem, hałasem i urządzeniami musi być priorytetem. Firma 3M może pomóc w identyfikacji odpowiednich środków ochrony indywidualnej (ŚOI), w tym badania jakości powietrza i dopasowania odpowiedniej maski ochronnej, porad dotyczących ustawowych norm w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa oraz bezpieczniejszych metod pracy.

To leży w Twoim własnym interesie…

 • Twoje zdrowie jest najważniejszym dobrem i Twoim obowiązkiem jest dbanie o nie, tak aby przyczyniać się do dobrego samopoczucia oraz zdolności do pracy i osiągania wyników.

  Oprócz ogólnego stanu zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia, szczególną uwagę należy zwrócić na ochronę ważnych narządów, ponieważ wszelkie uszkodzenia są tutaj często nieodwracalne. Te zasługują na szczególną troskę i uwagę.


 • Twoja skóra

  Jednym z najważniejszych narządów jest skóra, która jest jednocześnie największym organem. Chroni przed wpływami chemicznymi, fizycznymi i bakteryjnymi, uczestniczy w funkcjach metabolicznych oraz umożliwia regulację termiczną organizmu. Dodatkowo pomaga czuć i przyczynia się do rozpoznania „niebezpieczeństw” dla organizmu poprzez jej zdolność odczuwania struktury, temperatury, bólu…

  W przypadku osoby dorosłej skóra ma powierzchnię około 2 metrów kwadratowych i stanowi ok. 1/6 masy ciała. Skóra ma grubość od 1 do 4 mm, podczas gdy najważniejsza je część, zewnętrzna powłoka, ma grubość tylko 0,02 mm!

 • Twoje oczy

  Oko jest kluczem do świata wizualnego. Idealne jak sama natura, bardzo wrażliwe oko ma naturalną ochronę — powieki, rzęsy i łzy — które chronią przed wpływami, takimi jak kurz lub brud. Te mechanizmy ochronne są wystarczające tylko w „normalnych” okolicznościach — nie w przypadku narażenia na warunki środowiska pracy panujące w lakierniach i warsztatach blacharskich. Noszenie odpowiednich okularów ochronnych lub gogli jest tam obowiązkowe.

 • Twoje uszy

  Ucho tak naprawdę łączy w sobie dwa niezbędne zmysły: zdolność słyszenia i utrzymywanie równowagi ciała. Zdrowy słuch umożliwia komunikację werbalną, a także wczesne rozpoznanie niebezpieczeństwa poprzez odbieranie sygnałów akustycznych. Poczucie równowagi umożliwia wykonywanie wszelkich ruchów w pozycji pionowej.

 • Twój oddech

  Przez oddychanie rozumie się wchłanianie tlenu i wydalanie dwutlenku węgla z organizmu. Brak tlenu w powietrzu prowadzi do zmniejszenia podaży tlenu w komórkach organizmu i uniemożliwia lub blokuje funkcje życiowe. Brak tlenu w rzeczywistości nie może być bezpośrednio odczuwalny przez ludzkie zmysły — dlatego zawsze trzeba mieć pewność, że narządy oddechowe funkcjonują prawidłowo.