Jak łączyć różne materiały

Łączenie różnych materiałów

Łączenie wielu materiałów

Taśmy i kleje 3M to najprostszy sposób na połączenie różnych materiałów i trudnosklejalnych substratów.

ZAPYTAJ EKSPERTA 3M

 • Łączenie wielu materiałów może stanowić nie lada wyzwanie dla projektantów i inżynierów. Gama specjalistycznych klejów i taśm 3M pozwala rozwiązać problemy z łączeniem różnych materiałów i adhezją do trudnosklejalnych powierzchni. Począwszy od tworzyw sztucznych po metale, kompozyty i pianki 3M wie doskonale, jak ułatwiać łączenie elementów poprzez zastosowanie wyjątkowych klejów i taśm.

 • Produkty 3M do łączenia kompozytów i tworzyw sztucznych

  Łączenie kompozytów i tworzyw sztucznych

  Łączenie tworzyw sztucznych i elementów wykonanych z kompozytów może przysporzyć producentom wiele problemów. Dlatego też tak wiele firm wybiera zaawansowane kleje i taśmy 3M, które ułatwiają wykonywanie połączeń.

  Pobierz artykuł (English)

  Odwiedź stronę poświęconą łączeniu kompozytów

  Zobacz webinarium na temat łączenia tworzyw sztucznych (English)

 • Produkty 3M do łączenia LSE, pianek, zaolejonych metali i gum.

  Łączenie pianki, zaolejonego metalu i gumy

  Trudnosklejalne materiały stanowiły popularne wyzwanie dla inżynierów do czasu, kiedy 3M opracowało specjalistyczne produkty do łączenia trudnosklejalnych substratów, włącznie z panelami piankowymi (EPS), zaolejonymi metalami, tworzywami sztucznymi o niskiej energii powierzchniowej (LSE) i gumą.

  Pobierz artykuł (English)

 • Projektowanie produktów z wykorzystaniem klejów i taśm 3M

  Projektuj z wykorzystaniem klejów i taśm

  Wytrzymałość, trwałość, długa żywotność, uniwersalność. Kleje i taśmy 3M stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań stosowanych do łączenia. 

  Przeczytaj artykuł (PDF, 372.95 KB)


Niska energia powierzchniowa

Dlaczego materiały o niskiej energii powierzchniowej (LSE) należą do trudnosklejalnych substratów?

Inżynierowie w 3M rozumieją problemy związane z adhezją do materiałów o niskiej energii powierzchniowej i udokumentowali swoje wnioski w naszym bezpłatnym raporcie.

Pobierz raport (English)

Łączenie LSE
View Video

Łączenie LSE: zobacz, jak kleje 3M sprawdzają się podczas spływów górskich

W polietylenowym kajaku zrobiono niewielkie wycięcie na zamontowanie kamery. Przezroczysta szybka z poliwęglanu została przyklejona do kajaka za pomocą kleju strukturalnego Scotch-Weld™ do tworzyw sztucznych. Kamera znajduje się w szczelnym zagłębieniu i może filmować to, co dzieje się pod wodą.


Skontaktuj się z nami

Jesteśmy tu, by Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz produktu, porad technicznych lub dotyczących danej aplikacji, lub jeśli chciałbyś nawiązać współpracę z ekspertem technicznym 3M.


Dołącz do nas
Zmień lokalizację
Polska - polski