1. Wszystkie produkty 3M
14 wyników 
14 wyników 
14 wyników 
3M opatrunki chirurgiczne
 • Opatrunki pooperacyjne

  Osłoń i zabezpiecz rany chirurgiczne opatrunkami, które zapewniają ochronę nowo wytworzonej tkanki. Opatrunki 3M™ od ponad 30 lat są utożsamiane z wysoką jakością i wydajnością. Najbardziej zaufana marka w dziedzinie przezroczystych opatrunków, 3M™ Tegaderm™, oferuje łatwe w użyciu i tanie opatrunki, które spełniają wysokie wymagania użytkowników i przyczyniają się do zwiększenia skuteczności leczenia pacjentów.


 • opatrunki pooperacyjne

  3M™ Tegaderm™ + Pad - Przezroczysty opatrunek z warstwą chłonną

  W przeciwieństwie do tradycyjnych opatrunków z gazy i taśmy, przezroczysty opatrunek z warstwą chłonną Tegaderm™ + Pad zapewnia ochronę przed wirusami* i bakteriami, pomagając obniżyć ryzyko infekcji. Jest wodoodporny, ale oddycha tak jak skóra. Jest chłonny, ale nie przywiera do rany i łatwo się go aplikuje.

  Nieprzepuszczalne dla płynów, bakterii i wirusów * opatrunki Tegaderm™ stanowią skuteczną barierę dla zanieczyszczeń zewnętrznych.

  Zmniejsz ilość czasu spędzonego na zakładanie opatrunków i ich zmianę dzięki opatrunkom Tegaderm™ + Pad**. Rzadsze zmiany opatrunków pozwalają zaoszczędzić czas i koszty materiałów, jednocześnie obniżając prawdopodobieństwo zakażenia miejsca operowanego. * Badania in vitro wykazały, że przezroczysta folia zapewnia barierę przed wirusami o średnicy 27 nm lub większymi, jeśli opatrunek pozostaje nienaruszony, bez wycieków.

  **Kahl, Ann Marie, Evaluation of Composite Dressings on Post-Operative Wounds: Clinical Outcomes, Cost-Effectiveness and Labor Savings, 1999

   


 • opatrunki pooperacyjne

  Medipore™ + Pad - Włókninowy opatrunek z warstwą chłonną

  Ten opatrunek pooperacyjny może być stosowany w miejscach, w których oczekuje się obrzęku lub ruchu, na ranach powierzchownych i o pełnej grubości, ranach szarpanych, otarciach i oparzeniach, jak również na ranach lekko lub średnio sączących się. Skraca czas zakładania, dopasowuje się do nierówności anatomicznych, jest delikatny, porowaty i oddychający oraz posiada unikalną, nieprzylegającą do rany wkładkę chłonną.


 • Opatrunek przezroczysty 3M™ Tegaderm™ Absorbent z akrylową warstwą chłonną

  3M™ Tegaderm™ Absorbent - Przezroczysty opatrunek z akrylową warstwą chłonną

  Przezroczysty opatrunek 3M™ Tegaderm™ Absorbent z akrylową warstwą chłonną wchłania wydzielinę z rany, a jednocześnie umożliwia obserwację samej rany. Nowoczesna technologia polimeru akrylowego jest zaprojektowana, aby kontrolować niski i średni poziom wydzieliny z rany przy zachowaniu stałej konsystencji polimeru.

  Pobierz broszurę


Powiązane filmy

SSI-Gauze No Barrier to Bacteria


 • Badania: Stosowanie przezroczystych opatrunków z akrylową warstwą chłonna na ranach operacyjnych

  Jednym z najbardziej istotnych elementów udanego leczenia chirurgicznego jest dobór odpowiednich opatrunków w celu zapewnienia najlepszych warunków do gojenia. Według tego badania, przezroczyste, chłonne opatrunki są łatwe w użyciu, niezwykle wydajne i chętnie stosowane zarówno przez chirurgów, jak i pacjentów biorących udział w badaniu. Opatrunek taki jest odpowiednim wyborem, w przypadku czystych, zamknięteych ran chirurgicznych o zbliżonych brzegach i ran laparoskopowych. Czytaj więcej o tym badaniu (PDF, 702,20 KB)


Wyświetlanie 1-14 of 14 pasujących produktów
Porównaj najwyżej trzy produkty:
Porównaj
Dołącz do nas
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski