1. Wszystkie produkty 3M

Mikrosfery szklane

 
6 wyników 
Mikrosfery szklane
6 wyników 
Znajdź produkt
 • Brak możliwości dalszego filtrowania

Mikrosfery szklane

6 wyników 

Mikrosfery szklane 3M™ Glass Bubbles do tworzyw sztucznych i gumy

 • Wygodniejsze buty. Samochody zużywające mniej paliwa. Bardziej zrównoważone ekologicznie opakowanie. Jeden mały produkt robi wielką różnicę na wiele sposobów. Od artykułów sportowych po samochody sportowe – mikrosfery szklane 3M™ Glass Bubbles umożliwiają wykonywanie lżejszych i bardziej stabilnych wymiarowo produktów z plastiku i gumy, wspomagając przetwórców tworzyw sztucznych, producentów aut i użytkowników końcowych. Wykonane szybciej i z mniejszą ilością odpadów.

  Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles o wysokiej wytrzymałości i niskiej gęstości są stosowane jako dodatki redukujące masę w przypadku szerokiej gamy polimerów i w różnych zastosowaniach. Te mikrosfery szklane pomagają zmniejszyć końcową wagę części przy jednoczesnym zachowaniu lub poprawie właściwości przetwórczych i fizycznych. Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles są zaprojektowane w taki sposób, aby wytrzymać temperaturę i ciśnienie podczas procesów polerowania, formowania wtryskowego, wytłaczania i innych procesów produkcyjnych. Mogą być stosowane w szerokiej gamie systemów żywicznych obejmujących:
   

   

  • Poliolefiny, kompozyty poliamidowe i inne tworzywa termoplastyczne
  • Materiały termoutwardzalne, płyny i pasty
  • kompozyty arkuszowe/warstwowe SMC i BMC
  • Elastomery
  • Kompozyty drzewno-polimerowe

   

  Istnieją setki obecnie stosowanych oraz potencjalnych zastosowań mikrosfer szklanych 3M Glass Bubbles, które znacznie wykraczają poza redukcję masy. Ich sferyczny kształt i właściwości materiału zapewniają szereg unikalnych ulepszeń, które pomogą Ci w osiągnięciu celów w zakresie redukcji masy – a wszystko to przy jednoczesnym zwiększeniu swobody projektowania.


Wydajność i przetwarzanie

 • Zalety redukcja masy

  Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles mogą zmniejszyć masę nawet o 15% (lub więcej) w wielu systemach polipropylenowych oraz o co najmniej 18% w częściach z poliamidu wypełnionego włóknem szklanym, często bez konieczności wprowadzania znacznych zmian w zakresie materiału, projektu lub procesu. Zaletą dla wielu klientów z różnych branż może być redukcja kosztu wysyłki dzięki niższej masie przewożonych elementów. Tworzywa sztuczne wypełnione mikrosferami szklanymi 3M Glass Bubbles mogą również przyczynić się do utrzymania zrównoważonego rozwoju poprzez oszczędność paliwa.

  Przeczytaj kartę techniczną:“Plug-N-Play” Weight Reduction Solution by Hollow Glass Microspheres (PDF, 1.4 MB)

 • Stabilność wymiarowa

  Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles pomagają poprawić stabilność wymiarową, nawet w przypadku dużych i złożonych części. Ich sferyczny kształt i niska gęstość pozwalają uzyskać wysoki stopień napełnienia wypełniaczami, co może podwyższyć sztywność części. Pozwalają również na ochłodzenie stopionego polimeru z tą samą prędkością w całej objętości, redukując ryzyko powstania zapadnięć i skurczów wyrobów. Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles mogą pomóc producentom ograniczyć odrzuty i potrzebę poprawek, dzięki redukcji skurczu i wypaczeń w wytwarzanych elementach.

 • Ograniczenie czasu cyklu produkcyjnego

  Długi czas chłodzenia w procesach formowania wtryskowego i wytłaczania może ograniczyć zdolności produkcyjne i zwiększyć koszty. Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles o niskiej gęstości zastępują materiał, która normalnie musiałaby zostać stopiona i schłodzona. Powstałe części stygną szybciej: odnotowano skrócenie czasów chłodzenia nawet o 15–25% w przypadku zastosowania na skalę przemysłową. Oznacza to wyższy przerób, bardziej wydajne przetwarzanie oraz więcej części wyprodukowanych na godzinę.

  Przeczytaj kartę techniczną: Productivity Benefits of 3M™ Glass Bubbles in Injection Molded Thermoplastics via Increased Cooling (PDF, 379 KB)
  Obejrzyj film: Reducing Mold Cycle Time with 3M™ Glass Bubbles

 • Dodatkowe korzyści

  W zależności od zastosowania, mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles mogą zapewnić szereg dodatkowych korzyści. Można je wykorzystać do poprawy izolacji cieplnej, zwiększenia wyporności i redukcji przepuszczalności. Nadają właściwości odbijania promieniowania słonecznego, mogą być stosowane w przypadku niestandardowych rozwiązań estetycznych i są w stanie zapewnić jakość powierzchni klasy A nadającej się do malowania. Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles mogą również poprawić możliwość szlifowania kompozytów polimerowych/drzewnych i ułatwić wbijanie w nie gwoździ i wkręcanie śrub.

  Przeczytaj kartę techniczną: Processing Behavior, Morphology and Benefits of Using Low Density Hollow Glass Microspheres in Polymer Wood Composites (PDF, 923 KB)


 • Zdjęcie produktów konsumenckich
  Zastosowania w produktach konsumenckich

  Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles stwarzają całą gamę nowych możliwości dla przetwórców i producentów, umożliwiając tworzenie produktów, które spełnią oczekiwania klientów. Potencjalne zastosowania są nieograniczone: wyobraź sobie lżejsze buty, walizki, narzędzia, artykuły biurowe lub gospodarstwa domowego.

 • Zdjęcie elektroniki
  Przemysł elektroniczny

  Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles mają niską stałą dielektryczną, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w lekkich obudowach, płytkach drukowanych i innych zastosowaniach w branży elektronicznej. Niektóre rodzaje mikrosfer szklanych 3M Glass Bubbles mogą być użyte do nadania „chropowatego wykończenia” urządzeniom i elektronice.

 • Zdjęcie drewna konstrukcyjnego
  Drewno konstrukcyjne

  Domieszka mikrosfer szklanych 3M Glass Bubbles zapewnia puste przestrzenie, ułatwiające proces wbijania gwoździ lub wkręcania śrub w kompozyty drzewno-polimerowe, które zachowują się jak prawdziwe drewno. Zastosowania obejmują deski kompozytowe, listwy dekoracyjne i wiele innych.

 • Zdjęcie mebli biurowych
  Meble

  Związki zawierające mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles łatwiej szlifować, obrabiać i kształtować. Uzyskaj ostrzejsze krawędzie, gładsze kontury i lepszą teksturę powierzchni – a wszystko w lżejszej formie. Zastosowania obejmują krzesła biurowe, meble ogrodowe oraz wiele innych.

 • Zdjęcie opakowania
  Opakowanie

  Artykuły do pakowania wykonane z dodatkiem mikrosfer szklanych 3M Glass Bubbles są lżejsze, co pomaga obniżyć koszty transportu. Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles pomagają również zredukować przenikalność i zapewnić właściwości przeciwblokujące. Niektóre tworzywa sztuczne wykonane z dodatkiem mikrosfer szklanych 3M Glass Bubbles można poddać recyklingowi lub ponownie zmielić nawet pięciokrotnie przy minimalnej zmianie właściwości.

 • Zdjęcie artykułów sportowych
  Sprzęt i artykuły sportowe

  Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles umożliwiają precyzyjną kontrolę wagi wszystkich produktów – od kuli do kręgli po obróbkę wykończeniową. Można je również stosować do formowania wyprasek o różnych wagomiarach, umożliwiając producentom sprzętu sportowego precyzyjne wyważenie rakiet, przynęt wędkarskich itp.

 • Zdjęcie z zakresu transportu
  Transport

  Mikrosfery szklane 3M Glass Bubbles mogą być stosowane w różnych wewnętrznych i zewnętrznych komponentach motoryzacyjnych, zmniejszając masę pojazdu i pomagając producentom w osiągnięciu założonych celów oszczędności paliwa. Wszystko to przy zachowaniu wymaganej sztywności i innych właściwości fizycznych, w tym zdolności do zapewnienia jakości powierzchni klasy A odpowiedniej do malowania.

Pomoc

Produkty 3M Glass Bubbles mają zapewnione wsparcie naszych globalnych zespołów zajmujących się sprzedażą, wsparciem technicznym i obsługi klienta. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji, w tym pomoc dotyczącą receptury lub odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnego zastosowania.

Let’s Work Together

Jeżeli chcesz być na bieżąco i uzyskać dostęp do informacji na temat materiałów zaawansowanych 3M, Nowości lub organizowanych wydarzeń, zostaw swój kontakt.


Zamknij  
 • Dziękujemy za przesłanie formularza do 3M. Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • Prześlij Prześlij

Dziękujemy.

Formularz został przesłany

Dziękujemy za zainteresowanie produktami i rozwiązaniami 3M. Teraz będziesz jedną z pierwszych osób, która na bieżąco będzie mogła śledzić wszystkie nasze wydarzenia i nowości.

Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później


Wyświetlanie 1-6 of 6 pasujących produktów
Porównaj najwyżej trzy produkty:
Porównaj