• Prywatność wizualna od 3M™ dla branży finansowej

  Obejrzyj film

  Prywatność wizualna od 3M™ dla branży finansowej

  • Dane klientów należą do najważniejszych zasobów sektora finansowego, a ich należyte zabezpieczenie ma znaczenie krytyczne. Ze względu na coraz częstsze zjawisko kradzieży wzrokowej poufnych danych wyświetlanych na ekranach różnych urządzeń oraz wdrażanie coraz bardziej restrykcyjnych przepisów o ochronie danych osobowych, także w zakresie zagrożeń mało zaawansowanych technicznie, rośnie popyt na rozwiązania 3M służące do ochrony przed hakerami wzrokowymi.

   Filtry prywatyzujące 3M uniemożliwiają hakerom podglądanie zawartości ekranu z boku, natomiast jest on doskonale widoczny dla osoby znajdującej się na wprost urządzenia. Pomaga to chronić wrażliwe dane klientów, takie jak historia kredytowa i wnioski pożyczkowe, przed udostępnieniem osobom nieupoważnionym.

   W szczególności banki i firmy consultingowe mają do czynienia z wieloma obszarami ryzyka w tym zakresie. Od konsultantów obsługi klienta po pracowników biur na planie otwartym — im większa widoczność informacji, tym są one bardziej narażone na kradzież.

   Bez względu na to, czy w takich miejscach używa się laptopów, smartfonów czy tradycyjnych komputerów z monitorami, zawsze warto zabezpieczyć te urządzenia i dane klientów, korzystając z kompleksowych rozwiązań prywatyzujących od 3M.