• Filtry prywatyzujące 3M do ochrony prywatności kandydatów na egzaminach online

    Obejrzyj film

Filtry prywatyzujące 3M do ochrony prywatności kandydatów na egzaminach online

  • Wobec rosnącej liczby egzaminów elektronicznych zastępujących tradycyjne testy papierowe ochrona informacji wyświetlanych na ekranach w branży edukacyjnej jest coraz większym wyzwaniem. W latach 2012-2013 ponad 1600 studentów w Szkocji zostało przyłapanych na jakiejś formie oszukiwania, a ponad 100 studentów rocznie jest wydalanych z uniwersytetów w Wielkiej Brytanii za próby oszustwa.

    W związku z potencjalnymi sankcjami za złamanie zasad zdawania egzaminów, w tym odmową rejestracji kandydata, anulowaniem uzyskanych certyfikatów i odmową ich uznania, niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiednich środków zabezpieczających przed oszustwami.

    Wymogi egzaminacyjne dla szkół i uczelni w Anglii i Walii są regulowane przez JCQ. W celu zapewnienia kandydatowi prywatności podczas egzaminu online JCQ zaleca, by poszczególne stanowiska znajdowały się w odległości co najmniej 1,25 m mierzonej pomiędzy sąsiadującymi krawędziami monitorów, chyba że monitory są ustawione tyłem do siebie i oddzielone przegrodami lub zabezpieczone nakładkami prywatyzującymi.

    Filtry prywatyzujące 3M można z powodzeniem stosować zarówno podczas nadzorowanych, jak i nienadzorowanych egzaminów online. Nasze filtry umożliwiają optymalne rozplanowanie przestrzeni egzaminacyjnej i szybkie dostosowanie jej do konkretnych potrzeb, a także zapewniają najefektywniejszą ochronę prywatności informacji wyświetlanych na poszczególnych monitorach.