Pacjenci i pielęgniarki używający sprzęt ochrony osobistej

Zdrowie i dobre samopoczucie pracowników opieki medycznej są dla nas najważniejsze.

Informacje przydatne dla osób walczących na pierwszym froncie z pandemią COVID-19.

Pomagamy i wspieramy pracowników ochrony zdrowia oraz pacjentów

W odpowiedzi na szybko zmieniającą się sytuację w związku z wybuchem epidemii COVID-19, 3M zapewnia dostawy produktów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Na całym świecie współpracujemy z klientami z sektora ochrony zdrowia, rządami oraz agencjami rządowymi pomagając dostarczać podstawowy sprzęt ochrony osobistej. 3M zwiększyło globalnie produkcję we wszystkich zakładach na świecie w tym USA, Azji i Pacyfiku, Europie i Ameryce Łacińskiej.

Dowiedź się więcej jak 3M zwiększa produkcję środków ochrony osobistej w obliczu pandemii.

11 marca 2020r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała epidemie COVID-19 jako pandemię. Zgodnie ze sprawozdaniem Światowej Organizacji Zdrowia WHO-Chiny w sprawie choroby spowodowanej koronawirusem 2019 (COVID-19), luty 2020 (PDF, 1,48 MB), ciężkie przypadki wymagające hospitalizacji występują częściej w niektórych populacjach, w tym: osób starszych i osób z chorobami płuc, serca lub układu odpornościowego.

Podczas gdy organizacje zdrowotne cały czas uczą się jak rozprzestrzenia się choroba, WHO i ECDC zalecają środki ostrożności dla pracowników sektora zdrowotnego w przypadku niektórych interakcji w przypadku kontaktu z pacjentem z podejrzeniem lub chorym na COVID-19 ¹, ².

1. Źródło: World Health Organization. Infection prevention and control during health care when COVID-19 is suspected. Interim guidance, 19 March 2020.

2. Źródło: https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/infection-prevention-and-control-and-preparedness-covid-19-healthcare-settings


Ochrona pracowników medycznych i pacjentów


Możemy Ci pomóc

Dział Medyczny 3M wspiera pracowników ochrony zdrowia oraz rządy w walce z pandemią COVID-19. Wiemy, że bezpośredni kontakt z przedstawicielem 3M może być teraz ograniczony, dlatego chcemy zapewnić Ci dostęp do materiałów, które w tym trudnym czasie, mogą być pomocne w rozwiązaniu niektórych problemów.