Cement żywiczny 3M™ RelyX™ Universal

Uniwerslany cement na bazie żywic 3M™ RelyX™ Universal

Zamów teraz

Dwa produkty, które potrafią praktycznie wszystko!

Mniej produktów w szufladzie lub asystorze oraz mniejsza ilość produktów do zamówienia pozwala zaoszczędzić miejsce, czas i pieniądze.

Uniwersalny cement 3M™ RelyX™ Universal działa jako samodzielny, samoadhezyjny cement stomatologiczny lub cement adhezyjny w połączeniu z systemem łączącym 3M™ Scotchbond™ Universal Plus. Te dwa produkty w połączeniu eliminują problemy i niejasności związane ze stosowaniem cementów wieloskładnikowych, podkładów i systemów łączących, upraszczając proces odbudowy zęba zarówno metodą pośrednią i bezpośrednią.

 • Przełomowa strzykawka 3M Automix.
  Na nowo zaprojektowana strzykawka 3M Automix

  Opatentowana przez 3M konstrukcja strzykawki typu Automix przenosi cementy na wyższy poziom stomatologii. Została opracowana z myślą o Twoich potrzebach, aby ułatwić aplikację, czyszczenie oraz przechowywanie.

 • Łatwe czyszczenie nadmiaru produktu
  Łatwiejsze czyszczenie nadmiarów

  Wydajność do ostatniej porcji materiału. Rozwiązania chemiczne zastosowane w cemencie zapewniają utrzymanie wypływania nadmiarów na krawędziach, nie zapływa w przestrzenie międzyzębowe. Nadmiary usuniesz w prosty sposób, stosując naświetlanie “tack cure”, co prezentuje prof. Jan Gueth

 • Prawdziwy system dwuskładnikowy
  Prawdziwy system dwuskładnikowy

  Spojrzenie dr Carlosa Sabrosy na to, jak uniwersalny cement może uprościć i ujednolicić procedury dentystyczne.

 • Wyjątkowa samoadhezyjna siła wiązania
  Wyjątkowa samoadhezyjna siła wiązania

  Nowatorski „inicjator” jest kluczem do doskonałej samoadhezyjnej siły wiązania cementu RelyX Universal do zębiny. Dzięki temu RelyX Universal w większości przypadków, nie wymaga stosowania dodatkowo systemu łączącego lub primera. Dla światło- lub samoutwardzania.

 • Zwiększona siła wiązania do wszystkich podłoży w trybie klejenia.
  Zwiększona siła wiązania adhezyjnego do wszystkich podłoży

  Doskonałe wiązanie samoadhezyjne cementu żywicznego RelyX Universa jest dodatkowo wzmocnione przez system łączący Scotchbond Universal Plus.
  Przeczytaj pełny raport Dental Advisor. (PDF 1.1MB)

 • Niskoodpadowa konstrukcja
  Mniej strat materiału. Większa wydajność

  RelyX Universal generuje znacznie mniej strat materiału oraz mniej plastikowych odpadów w porównaniu z innymi testowanymi systemami do cementowania.
  Przeczytaj pełny raport Dental Advisor. (PDF 1.2MB)

Mniejsza strzykawka. Zwiększona jakość!

 • Niskoodpadowa konstrukcja
  Specjalna konstrukcja dla mniejszej ilości odpadów.

  Do 80% mniej strat cementu* dzięki unikatowemu systemowi mikro końówek mieszających RelyX Universal Micro Mixing Tip. Ergonomiczny kształt strzykawki 3,4 g zapewnia standardową liczbę aplikacji, przy 50% mnieszym zużyciu tworzyw sztucznych*.

  * w porównaniu z obecnie dostępnymi standardowymi systemami strzykawek typu Automix

 • Higieniczny dzięki samouszczelnianiu
  Higieniczny dzięki samouszczelnianiu.

  Końcówka mieszająca RelyX Universal Micro Mixing Tip jest usuwana zaraz po użyciu – umożliwiając higieniczne przechowywanie strzykawki bez użycia końcówki mieszającej. Strzykawka jest szczelnie zamknięta dzięki unikalnemu mechanizmowi zaworowemu.

 • Precyzyjne nakładanie.
  Precyzyjne nakładanie.

  Cienka, dłuższa i giętka końcówka przedłużająca, ułatwia aplikację cementu do kanału.


Produkty powiązane

 • Pierwszy uniwersalny system łączący widoczny na zdjęciach RTG, typu "All-in-One" do praktycznie wszystkich wskazań w odbudowach bezpośrednich i pośrednich - przenosi uniwersalne systemy łączące na wyższy poziom w stomatologii.

 • Filtek One to materiał zaprojektowany do pracy w odcinku bocznym, posiada unkalne właściwości optyczne, a jego udoskonalona opakerowość oferuje prostą aplikację w jednym kroku. Nakładanie w jednej warstwie do 5mm grubości - bez kompromisu w końcowym efekcie estetycznym uzupełnienia.

 • Wkłady z makroretencją 3D w części koronowej zapewniają większą retencję mechaniczną do materiału, z którego wykonuje się odbudowę zrębu zęba. Ze względu na mikroporowatą strukturę tworzą one również silne połączenie w obrębie kanału bez przeprowadzania silanizacji. Znacznie poprawiono kontrolę położenia wkładu dzięki większemu cieniowaniu na zdjęciach radiologicznych.

 • Przewidywalna, niezawodna polimeryzacja, nawet na dnie głębokich ubytków na powierzchniach stycznych. Dzięki zoptymalizowanej optyce, możesz mieć gwarancję, że Twoje wypełnienia będą miały zapewnioną głęboką polimeryzację - od środka ubytku aż po brzegi, od zewnętznej powierzchni aż po najgłębszą część wypełnienia - to co zostało udowodnione klinicznicznie.