Folie odblaskowe do produkcji znaków drogowych 3M™ Diamond Grade™ DG³

Osiąganie jak najlepszych wyników w zakresie bezpieczeństwa ruchu rozpoczyna się od zastosowania folii 3M™ Diamond Grade™ DG³. Zapewnia jasność i widzialność przy najwyższej wydajności optycznej folii 3M, zapewniając lepszą widoczność kierowcom w różnych rodzajach pojazdów.

Diamond Grade

Przechytrz ciemność.

Maksymalne całkowite światło odbicia

Folia DG³ zapewnia dwukrotnie wyższą jasność niż folie odblaskowe do produkcji znaków drogowych 3M niższej klasy.

Technologia odblaskowa „pełnych pryzmatów” 3M znacznie zwiększa widoczność znaków drogowych dla kierowców w różnych rodzajach pojazdów i w przypadku różnych kształtów znaków. Ulepszenie wydajności jest możliwe dzięki światłom odblaskowym z technologią „pełnych pryzmatów”, które zapewniają „w 100% aktywny obszar”, co podwyższa współczynnik wydajności w porównaniu do konwencjonalnej folii odblaskowej. Nawet znaki w najbardziej niekorzystnych lokalizacjach spełnią lepiej swoje zadanie po zastosowaniu folii Diamond Grade DG³.

Porównaj folie High Intensity Prismatic i Diamond Grade

skontaktuj się z nami

Jak możemy pomóc?

Masz pytania na temat norm i specyfikacji dotyczących bezpieczeństwa na drodze lub naszych technologii i najnowszych innowacyjnych produktów? Zadaj pytanie naszemu zespołowi.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Filmy demonstracyjne dotyczące folii DG³

Przekonaj się

 • demonstracja technologii fluorescencyjnej
  Demonstracja technologii fluorescencyjnej

  Zobacz, w jaki sposób technologia fluorescencyjna zastosowana w folii DG³ przekształca niewidoczne światło w światło widzialne.

 • widoczność znaku Stop
  Demonstracja widoczności znaku Stop

  Podwyższona pozycja siedzeń sprawia, że wzrok pada w stosunku do reflektorów z wyższego kąta. W tej demonstracji zobaczysz, jak podniesione pozycje siedzeń wpływają na widoczność znaków i jak wynikającym z tego problemom mogą zaradzić wydajniejsze folie odblaskowe do produkcji znaków drogowych.

 • demonstracja światła laserowego
  Demonstracja światła laserowego

  Ta demonstracja pokazuje, w jaki sposób mikropryzmatyczna folia fluorescencyjna 3M może znacznie poprawić widoczność krytycznego oznakowania w nocy. Większy stożek odblasku ilustruje, w jaki sposób kierowcy zarówno dużych, jak i małych pojazdów są bezpieczniejsi dzięki zastosowaniu folii Diamond Grade DG³.

 • porównanie folii odblaskowych do produkcji znaków drogowych
  Porównanie wydajności folii odblaskowych do produkcji znaków drogowych

  Demonstracja w tym filmie porównuje folię odblaskową 3M DG³ z folią Engineer Grade sheeting i folią High Intensity Prismatic Sheeting.

ekspert

Specjalistyczna wiedza dostępna po kliknięciu

Skorzystaj z wiedzy technicznej naszych inżynierów ds.
technicznych aplikacji (AE) w zakresie parametrów technicznych i zastosowań.

SKONTAKTUJ SIĘ Z INŻYNIEREM 3M DS. APLIKACJI

UZYSKAJ BEZPŁATNY DOSTĘP DO WEBINARIÓW

Dodatkowe zalety 3M™ Diamond Grade™ DG³

12-letnia żywotność Diamond Grade DG³ zapewnia dłuższą ochronę w porównaniu do folii odblaskowych do produkcji znaków drogowych 3M niższej klasy.

 • wydłużony czas reakcyjności
  Wydłużony czas reakcji kierowców

  Jaśniejsze znaki zapewniają kierowcom więcej czasu na reakcję. W ciągu dnia, a zwłaszcza w nocy, folia odblaskowa DG³ może poprawić widzialność, czyniąc oznakowanie jaśniejszym i lepiej widocznym w porównaniu z naszą folią High Intensity Prismatic, co zapewnia kierowcom więcej czasu na reakcję.

  Jaśniejsza folia jest lepiej widoczna dla kierowców i wykazano, że zwiększa bezpieczeństwo, pomagając zmniejszyć liczbę wypadków w nocy o 25 procent (do 46 procent).*

  *Ripley, D.A, Howard R. Green Company, ITE AB04H313, Quantifying the Safety Benefits of Traffic Control Devices - Benefit-Cost Analysis of Traffic Sign Upgrades, 2005 Mid-Continent Transportation Research Symposium Proceedings.

 • redukcja kosztów oświetlenia
  Pomaga obniżyć koszty oświetlenia

  „Dzięki najwyższym w branży poziomom wskaźników jasności i retrorefleksji, model Diamond Grade DG³ może bezpiecznie obniżyć koszty zainstalowanego oświetlenia drogowego nawet o $150 000 na km oraz koszty rocznej konserwacji oświetlenia nawet o $15 000 na km.”

  — The Handbook of Road Safety Measures, 2nd Edition. Rune Elvik, 2009.

 • długotrwałe
  Długotrwałe wyniki i niższe koszty konserwacji

  Dzięki 12-letniej żywotności folia zapewnia dłuższą ochronę w porównaniu do folii odblaskowych do produkcji znaków drogowych niższej klasy. Może ona również redukować potrzeby konserwacji i obniżać wydatki na prąd.