1. Polska
 2. Bezpieczeństwo i Ochrona
 3. Hełm do pracy w wysokich temperaturach, kompatybilny z ochronami oczu, twarzy i słuchu
Bezpieczeństwo i Ochrona

Gdy robi się gorąco, nie ma miejsca na kompromis.

Odtwórz film

Hełm do pracy w wysokich temperaturach, kompatybilny z ochronami oczu, twarzy i słuchu.

Ekstremalne temperatury, sypiące się iskry i rozbryzgi metalu - tak to właśnie wygląda. Bez dwóch zdań - bardzo trudne środowisko pracy. Tu nie można sobie pozwolić na kompromis, gdy chodzi o bezpieczeństwo i wygodę pracowników. W 3M rozumiemy trudny charakter zadań, przed jakimi codziennie stajecie wraz ze swoim zespołem. Dlatego też zaprojektowaliśmy całą rodzinę pasującego do siebie sprzętu ochrony indywidualnej (ŚOI), który ułatwi stworzenie bezpiecznych, wygodnych i spełniających wymagania przepisów warunków pracy.


Elementy wyposażenia i ich przeznaczenie


 • 3M™ G3501 Industrial Safety Helmet

  Przemysłowy hełm ochronny 3M™ G3501

  Właściwości produktu

  • Możliwość obrotu o 180°
  • Dostępny z więźbą z płynną regulacją śrubową lub tradycyjną
  • Masa poniżej 390 g razem z więźbą z płynną regulacją śrubową
  • Dostępny w 6 kolorach, do celów indentyfikacyjnych, z możliwością naniesienia nazwy firmy
  • Potnik skórzany lub z tworzywa sztucznego
  • Dostępny 3-punktowy pasek podbródkowy

 • 3M™ V5 Visor 5F-11

  Osłona twarzy 3M™ V5 5F-11

  Osłona twarzy 3M™ 5F-11 chroni przed uderzeniami cząstek o średniej energii, jest idealnie przezroczysta i ma powłokę podnoszącą odporność na zaparowanie i zarysowanie. Doskonale nadaje się do prac szlifierskich. • Osłona twarzy 3M™ V5 Gold Visor 5XG-IR5

  Osłona twarzy 3M™ V5 Gold Visor 5XG-IR5

  Osłona twarzy 3M™ 5XG-IR5 ma wysokiej jakości złote powłoki, chroniące przed promieniowaniem podczerwonym i ciepłem promieniowania działającym na pracowników znajdujących się w pobliżu pieców i kadzi w zakładach metalowych.

  Chroni przed rozbryzgami stopionego metalu i uderzeniami cząstek o średniej energii, jest dostępna w stopniu zaciemnienia 4-5, i spełnia się w różnych zastosowaniach i branżach przemysłu.

  Idealnie nadaje się dla operatorów pieców wykonujących takie prace, jak próbkowanie, zalewanie i odlewanie.


 • Osłony 3M™ chroniące przed rozbryzgami i ciepłem

  Osłony 3M™ chroniące przed rozbryzgami i ciepłem

  Nahełmowe osłony przednie FC1-AL i FC1-GR oraz osłony szyi NC1-AL i NC1-GR stanowią dodatkowe zabezpieczenie użytkownika i hełmu.

  Wykonane są z wysokiej jakości tkaniny, odbijającej promieniowanie cieplne i odpornej na iskry oraz rozbryzgi, zmniejszają obciążenie cieplne użytkownika i podnoszą trwałość hełmu, ograniczając ilość docierającego do niego ciepła.

  Opływowe linie osłon zapobiegają zahaczaniu o inny sprzęt podczas pracy, a dzięki zapięciom na rzep, w razie potrzeby można je łatwo wymienić.


 • Systemy komunikacyjne

  Systemy komunikacyjne

  W asortymencie 3M™ PELTOR™ znajdują się różnorodne systemy komunikacyjne, które można zaadaptować w zależności od indywidualnych potrzeb. Doskonale chronią słuch, a jednocześnie umożliwiają zachowanie orientacji przestrzennej i bezpośrednią komunikację z kolegami w głośnym środowisku pracy. System mocowania 3M™ V5 umożliwia wygodne przymocowanie nauszników, dzięki czemu nie kolidują z osłoną twarzy.