1. Polska
 2. Transport
 3. Przemysł lotniczy

Przemysł lotniczy

Trzy osoby siedzące przy stole w sali konferencyjnej.
Odkryj przyszłość mobilności z 3M Aerospace

Od redukcji masy po zwiększoną wydajność, nasi eksperci współpracują z Tobą, pomagając sprostać każdemu wyzwaniu i wspólnie wprowadzać innowacje w samolotach.

ODKRYJ PODEJŚCIE 3M (ENGLISH, UK) ZNAJDŹ SWOJĄ SPECYFIKACJĘ (ENGLISH, US)

Niezrównane partnerstwo w branży lotniczej

Niezależnie od tego, czy przeszkadzają Ci wstrząsy, hałas, wibracje, szorstkość, erozja, ochrona, uszczelnienie, temperatura czy akustyka, 3M ma rozwiązanie. Od ochrony powierzchni i obróbki wstępnej po izolację termiczną i akustyczną, nasze rozwiązania do zastosowań w samolotach są najlepsze w swojej klasie, a nasza światowej klasy wiedza oznacza, że możesz spać spokojnie, wiedząc, że niezależnie od problemów, które próbujesz rozwiązać, 3M Aerospace zapewni Ci wsparcie.

 • Ikona żarówki
  Rozwiązane problemy lotnicze

  Stawiasz czoła szeroko zakrojonym wyzwaniom związanym z lotniczym projektowaniem, produkcją i nie tylko. Nasi inżynierowie z chętnie pomogą Ci sprostać trudnym wyzwaniom.

 • Ikona koła zębatego i znacznika wyboru
  Uproszczony proces

  Zapewniamy bezproblemową współpracę od początku do końca, pomagając w ciągłej optymalizacji procesów w całym cyklu projektowania, produkcji i konserwacji samolotów.

 • Ikona certyfikacji
  Ponad 70 lat 3M Science

  Wznosimy wieloletnie doświadczenie i wiedzę w przestrzeń dzięki portfolio innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu lotniczego. Pracujemy nad bardziej wydajnymi, zrównoważonymi rozwiązaniami, które pomogą Ci zoptymalizować projekty samolotów.

Dwie osoby pracujące nad rozwiązaniami lotniczymi w fioletowych rękawiczkach.
Zaufane partnerstwo z zaufanymi rozwiązaniami.

Rozwiązania projektowe i konstrukcyjne samolotów

Twoje najpilniejsze wyzwania wymagają natychmiastowych rozwiązań. Twoje ambitne pomysły mogą zostać zrealizowane dzięki odpowiedniej wiedzy i współpracy. Świetne miejsce na początek: dokładnie tam, gdzie nad nimi pracujesz, na samolocie lub w samolocie. Spotkamy się poniżej.

Wnętrza

Dzięki odpowiednim rozwiązaniom każde wyzwanie we wnętrzach samolotów – każda pustka, każdy wspornik, każda okleina i każde pomieszczenie – staje się szansą. Dowiedz się więcej teraz.

 • Nasza pełna gama klejów, mieszanek i wypełniaczy dla przemysłu lotniczego może pomóc w osiągnięciu idealnej równowagi między wagą, wytrzymałością i estetyką w projektowaniu kabin samolotów.

 • Taśmy i folie ochronne 3M z poliuretanu zwiększają odporność na korozję i chronią elementy wewnętrzne, jednocześnie spełniając wymagania projektowe i specyfikacje samolotów.

 • Dowiedz się o rozwiązaniach 3M w zakresie kompozytowych konstrukcji siedzeń pierwszej klasy w samolotach, termoplastycznych składanych blatów, łączenia tkanin, mocowania z możliwością wielokrotnego zamykania i nie tylko.

 • Zaawansowane materiały poprawiają komfort pasażerów i niezawodne działanie podzespołów samolotu.

 • Firma 3M pomaga zapewnić mniejszą wagę i elastyczność projektowania dzięki klejom epoksydowym do powierzchni trudnych do sklejenia, w tym tworzyw termoplastycznych.

 • Znajdź rozwiązania montażowe samolotów, które uszczelniają, chronią, izolują i łączą, jednocześnie pomagając zwiększyć wydajność, udoskonalić procesy i ograniczyć liczbę przeróbek.

Struktury

Optymalizacja projektów, spełnianie rygorystycznych wymagań dotyczących produkcji wg specyfikacji i zmniejszanie wagi to dopiero początek tego, co naprawdę Cię wyróżni. Poznaj rozwiązania konstrukcyjne samolotów 3M już teraz.

 • Firma 3M dostarcza kompletne zintegrowane rozwiązania do wytwarzania, wiązania i zabezpieczania konstrukcji kompozytowych w celu spełnienia rygorystycznych wymagań projektowych samolotów.

 • Współpracuj z 3M — firmą z branży lotniczej, głęboko zakorzenioną w produkcji, przygotowaniu, ochronie i wiązaniu metali. Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach.

Napęd

Technologie klejów strukturalnych i ochrony powierzchni 3M zapewniają długoterminową wytrzymałość i wydajność w wymagających zastosowaniach takich jak napęd.

 • Firma 3M ma długą historię sukcesów w stosowaniu klejów strukturalnych do wiązania metalu z kompozytem.

 • Rozwiązania 3M do kluczowych elementów o strukturze plastra miodu, takich jak gondole silników, obejmują przygotowanie powierzchni, podkłady wiążące hamujące korozję, kleje strukturalne i folie nawierzchniowe.

 • Klejenie strukturalne do zastosowań w wysokich temperaturach i wklejane kompozytowe rozwiązania do ochrony przed erozją to dopiero początek. Dowiedz się więcej o aplikacjach 3M w łopatkach wirnika / sekcji zimnej silnika.

 • Firma 3M od dawna jest najchętniej wybieranym dostawcą w wymagających zastosowaniach związanych z klejeniem łopat wirnika helikoptera i ochroną ich powierzchni.
Montaż i uzupełnienia

Gdy wszystko złączy się w jedną całość, pozwól, aby firma 3M pomogła zapewnić skuteczne wiązanie i utrzymanie takiego stanu dzięki pełnej gamie rozwiązań uszczelniających i ochrony powierzchni. Sprawdź je tutaj.

 • Od zdzierania powłoki po finalny efekt, rozwiązania 3M do lakierowania samolotów i usuwania farby mogą zaoszczędzić czas, wydatki i ilość przeróbek na każdym etapie procesu.

 • Gdy rozwiązania w zakresie wewnętrznych uszczelnień, akustyki i ochrony antykorozyjnej są zaprojektowane z myślą o wydajności, zyskujesz faktyczną przewagę w montażu samolotów. Dowiedz się więcej.

 • Rozwiązania w zakresie klejenia, uszczelnień i ochrony, które 3M dostarcza do montażu strukturalnego samolotów, są zaprojektowane z myślą o efektywnosci oraz spokoju ducha. Dowiedz się więcej.

MRO
 • załoga wykonująca konserwację i naprawy samolotu
  3M jest z Tobą od OEM do MRO.

  Projektowanie i budowa statków powietrznych to tylko część opowieści. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak 3M wspiera ich konserwację i naprawy, odwiedź naszą witrynę MRO dla lotnictwa.

Ikona dokumentów na niebieskim tle transparentu

Zasoby dla przemysłu lotniczego

 • Znajdź globalnego dystrybutora
 • Portal wsparcia specyfikacji
 • Aktualności i wydarzenia
PRZEJDŹ DO ZASOBÓW (ENGLISH, UK)

Odkryj gamę produktów 3M Aerospace

Pobierz naszą broszurę produktową w formacie PDF lub odwiedź nasz internetowy katalog produktów, aby znaleźć produkt odpowiedni do swoich potrzeb.

Trzy osoby siedzące na spotkaniu w biurze i patrzące na swoje laptopy.
Skontaktuj się z ekspertem 3M Aerospace

Jesteśmy gotowi podzielić się z Tobą naszą perspektywą i współpracować przy Twoim następnym projekcie. Opowiedz nam o swoim projekcie, a skontaktuje się z Tobą ekspert 3M.

ROZWIĄŻMY PROBLEM (ENGLISH, UK)

Subskrybuj wiadomości 3M Aerospace

Zapisz się do naszego biuletynu poświęconego zwiększaniu wydajności procesów w branży lotniczej. Otrzymuj szybkie, pomocne informacje o produktach dostarczane do Twojej skrzynki
zamknąć  

Przenosimy Cię do globalnej strony 3M Aerospace

Ten link prowadzi do globalnej strony internetowej 3M Aerospace. Przypominamy, że informacje o produktach, karty danych i przepisy mogą się różnić od tych w Twoim kraju.
Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z ekspertem w swoim kraju, wypełniając formularz.

Przejdź


Przenosimy Cię do globalnej strony 3M Aerospace

Ten link prowadzi do globalnej strony internetowej 3M Aerospace. Przypominamy, że informacje o produktach, karty danych i przepisy mogą się różnić od tych w Twoim kraju.
Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z ekspertem w swoim kraju, wypełniając formularz.

Przejdź


Przenosimy Cię do globalnej strony 3M Aerospace

Odkryj wszystkie produkty 3M napędzające rozwój przemysłu lotniczego.

Ten link prowadzi do globalnej strony internetowej 3M Aerospace. Przypominamy, że informacje o produktach, karty danych i przepisy mogą się różnić od tych w Twoim kraju.
Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z ekspertem w swoim kraju, wypełniając formularz.

Przejdź