Nauka osłuchiwania


 • Pielęgniarka pediatrii osłuchująca klatkę piersiową małego dziecka za pomocą Stetoskopu 3M Littmann Classic III.

  Wstęp do osłuchiwania

  Osłuchiwanie jest jedną z najważniejszych umiejętności klinicznych. Daje możliwość dokładnego zidentyfikowania różnych szmerów serca, płuc i jamy brzusznej. Dokładne osłuchanie może skutecznie pomóc ocenić stan pacjentów i monitorować ich stan.

  Poniższe warunki i sprzęt pomogą ci wykonać prawidłowe osłuchanie:

  • Wyciszone, dobrze oświetlone, ogrzane pomieszczenie.
  • Odpowiednio rozebrany pacjent. Umożliwia to przyłożenie stetoskopu bezpośrednio do klatki piersiowej i zredukowania szumów pochodzących z otoczenia.
  • Możliwość zbadania pacjenta leżącego na plecach, siedzącego lub leżącego w ułożeniu bocznym podpartym . Daje to możliwość usłyszenia różnych tonów, zwłaszcza patologicznych, które mogą pojawiać się w różnych pozycjach.
  • Stetoskop wyposażony zarówno w lejek jak i w membranę, lub stetoskop z możliwością pracy w trybie lejka i w trybie membrany.

  Naucz się więcej dzięki aplikacji 3M Littmann Hearing institute, która oferuje wiele ciekawych szkoleń.

  Pobierz aplikację 3M™ Littmann® Learning Institute z App Store lub Google Play

3M, Littmann, Littmann logo, Master Cardiology, Master Classic, Classic III oraz Cardiology IV są znakami i / lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy 3M. Nieautoryzowanie użycie jest zabronione. Znaki towarowe Eko, w tym również CORE są znakami i / lub zastrzeżonymi znakami firmy Eko Devices Inc. Bluetooth jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Bluetooth SIG. Java jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Oracle.
Zmień lokalizację
Polska - polski